مهاجرت و تحصیل در استرالیا

 

مهاجرت

مهاجرت-استرالیا


استرالیا با سطح علمی و آموزشی خوب مورد توجه بسیاری قرار دارد. بخش اول شرایط تحصیل در استرالیا دانش زبان انگلیسی در دوره های دانشگاهی است. اگر قصد ورود به مدارس این کشور را دارید باید بدانید که تحصیل در مدارس دولتی و با هزینه کم برای شهروندان و افراد دارای اقامت ممکن می باشد. فاندیشن جهت تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان راهکاری به جا و خوب تلقی شده است. کالج های استرالیا این دوره ها را برگزار می کنند. ضمن اینکه تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم در کالج برای اقامت استرالیا نیز ممکن است. هزینه تحصیل در استرالیا سالانه متغییر بوده اما این تغییر معمولا عدد کوچکی است که در بخش های ذیل به تفکیک رشته های تحصیلی در استرالیا عنوان شده است. همچنین ارائه درست مدارک پذیرش تحصیلی استرالیا در افزایش شانس تحصیل استرالیا کارساز است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط تحصیل در استرالیا

 • تحصیل در استرالیا در مدارس

 • تحصیل در کالج های استرالیا

 • شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

 • شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

 • ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری

 • شرایط سنی تحصیل در استرالیا

 • تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی

 • هزینه تحصیل در استرالیا

 • تحصیل در استرالیا رایگان

 • مراحل اپلای استرالیا

 • مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

 • تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

 • تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

 • بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

 • بیمه دانشجویی در استرالیا

 • بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل

 • شرایط کار دانشجویی در استرالیا

 • شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

 • معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا

 • موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا

 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

 • مزایای تحصیل در استرالی

 • سوالات متداول

 • سخن پایانی

   

  شرایط تحصیل در استرالیا

  تحصیل استرالیا از آن جهت که جزء یکی از قابل اتکا ترین سیستم های آموزشی در جهان به شمار می رود، بسیار مورد توجه و اهمیت می باشد. نظام آموزشی کشور استرالیا یکی از پیشروترین سیستم های آموزشی در کل جهان می باشد که بسیاری از افراد در سراسر دنیا به بهانه تحصیل در این کشور، تصمیم به مهاجرت می گیرند. به همین دلیل بسیار مهم است که از شرایط تحصیل در استرالیا، افراد آگاه شوند.

  ادامه تحصیل در استرالیا می تواند سرنوشت و موقعیت افراد را تغییر دهد. مهمترین شرایط تحصیل در استرالیا را در قدم اول باید به دانستن زبان انگلیسی اختصاص داد. متقاضیان برای ورود به هر مقطع موظف به دانستن الزامات و رعایت آنها در قالب ارائه مدارک مورد نیاز به کشور استرالیا و دانشگاه های این کشور می باشد. برای آگاهی از جزئیات دقیق در این زمینه باید ابتدا انتخاب نمود که در چه مقطع و شرایطی قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا را دارند. تحصیل استرالیا زمانی به واقعیت می پیوندد که همه افراد بتوانند همه شرایط و خواسته های کشور استرالیا در این زمینه را برآورده سازند تا واجد شرایط برای استفاده از خدمات و مزایای سیستم آموزشی این کشور شوند.

  تحصیل در استرالیا در مدارس

  تحصیل در استرالیا در مدارس، با دبستان کلید می خورد. این مقطع در هر ایالت با تغییرات بسیار جزئی نسبت به ایالت دیگر همراه است. شروع تحصیلات اجباری از سن ۷-۸ سالگی آغاز می شود. افراد از این سن وارد مقطع دبستان می شوند و قبل از آن می‌توانند مقطع پیش دبستانی را برای آمادگی بیشتر بگذرانند. لازم به ذکر است که دوره پیش دبستانی استرالیا اجباری نبوده و افراد اجازه دارند از این مرحله عبور کنند. تحصیل در مدارس استرالیا در دو بخش مدارس دولتی و مدارس خصوصی صورت می پذیرد که برای آگاهی بهتر شرایط و وضعیتی که در هر مدرسه حاکم است، آن ها را به طور واضح در ادامه شرح داده ایم:

  مدارس دولتی استرالیا

  واجدین شرایط استفاده از مدارس دولتی، دانش آموزان استرالیایی و یا دانش آموزانی که مجوز اقامت دائم استرالیا را اخذ نموده اند، می باشند. یکی از شرایط خوب قابل توجه تحصیل در مدارس دولتی استرالیا، شهریه های با مبالغ کم است.

  مدارس خصوصی استرالیا

  نوع دیگر تحصیل در استرالیا، مربوط به مدارس خصوصی این کشور می شود. این مدارس نسبت به مدارس دولتی، خدمات بیشتری را به دانش آموزان ارائه می دهند که این خدمات شامل پانسیون و خوابگاه می باشد و برای دانشجویان بین‌المللی گزینه بسیار مناسب و رفع دغدغه های مربوط به اقامت می باشد. مدارس شبانه روزی در لیست همین مدارس خصوص قرار گرفته است که شهریه آن نسبت به مدارس دولتی افزایش می یابد. زمانی تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا در دسترس است که متقاضیان بتوانند سالانه شهریه  این گونه مدارس را پرداخت نمایند.

  مهاجرت

  مهاجرت-تحصیلی-استرالیا

  تحصیل در کالج های استرالیا

  کالج های استرالیا یکی دیگر از اهداف دانش آموزان در سراسر دنیا برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا می باشد. کالج های استرالیا برای افرادی می باشد که سال نهم را در مدارس استرالیا به پایان رسانده و حالا آماده ورود به کالج جهت تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم می باشند. افراد می توانند یکی از انواع مختلف کالج های خصوصی یا دولتی را انتخاب نمایند.

   با توجه به تفاوت شهریه می توان به این نتیجه رسید که خدماتی که کالج های خصوصی ارائه می دهند، بیشتر از کالج های دولتی می باشد. سن ورود به کالج های استرالیا، ۱۵ الی ۱۸ سالگی است. البته دانشجویان بعد از گرفتن دیپلم اگر قصد ورود به دانشگاه را دارند باید یک دوره فاندیشن بگذرانند. یکی از شرایط ایده آلی که در کالج های استرالیا برقرار است، این می باشد که دانش آموزان می توانند همراهی والدین خود را تا قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی داشته باشند.

  شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

  اولین پذیرش تحصیلی استرالیا که مربوط به دانشگاه های این کشور می‌شود از مقطع کارشناسی آغاز می گردد. افرادی می توانند به مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیا قدم بگذارند که دارای مدرک تحصیلی ۱۲ ساله و دیپلم باشند. بعد از دارا بودن شرایط ورود به مقطع کارشناسی استرالیا، دانشجویان باید به مدت چهار سال در این مقطع به تحصیل بپردازند.

  برای قدم گذاشتن به دانشگاه های کشور استرالیا و تحصیل در دوره کارشناسی، ضروری است که متقاضیان دارای معدل لازم و ریزنمرات قابل قبول برای تحصیل باشند. در صورتی که داوطلبین موفق به اخذ نمرات مورد نیاز نشوند، فرصتی که برای آنها وجود دارد، گذراندن دوره‌های فاندیشن به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه ها در مقطع لیسانس می باشد. این دوره باید نوعی آزمون ورودی دانشگاه های استرالیا تلقی کرد.

  افرادی که میخواهند در دوره فاندیشن شرکت کنند نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت. این در صورتی است که جهت ورود به کارشناسی دانشگاه استرالیا، کسب مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ از شرایط غیر قابل انکار است.

  شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس و اخذ مدرک، یکی از اهداف بزرگ مهاجران تحصیلی به این کشور می باشد. تحصیل در برجسته ترین و بهترین دانشگاه های جهان در کنار اساتید با تخصص و با دانش می تواند تجربه بسیار دل انگیزی برای علاقه مندان به علم آموزی در مقطع تحصیلات تکمیلی باشد. شرایط ایده آل زندگی و کاری که در کشور استرالیا برای این دسته از افراد به وجود می آورد، آن ها را تحریک و راغب برای ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کشور استرالیا می کند.

   از مهمترین شرایطی که افراد را واجد شرایط ورود و تحصیل کارشناسی ارشد استرالیا می کند می توان به نداشتن گپ تحصیلی اشاره نمود. اگر افراد فاصله بین تحصیلات لیسانس تا فوق لیسانس شان بیش از ۴-۵ سال باشد، قادر به اخذ پذیرش دانشگاه این کشور برای مقطع فوق لیسانس نخواهند بود. آموزش در استرالیا در مقطع فوق لیسانس، تنها با ارائه مدارک مورد نیاز از جمله مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۷ امکان پذیر است. البته نباید فراموش کرد که شرایط دیگری برای ورود به این مقطع وجود دارد که افراد باید از پس همه آنها به خوبی برآیند. زیرا تنها در آن زمان است که مجوز ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه استرالیا را اخذ خواهند نمود.

  ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا

  تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری شرایط ایده‌آلی را برای همه افراد بوجود می آورد زیرا که در بالاترین سطح دانش و تخصص قرار داشته و این همان چیزی است که همه کارفرما ها در سراسر دنیا به آن نیاز دارند و به همین دلیل، شرایط کاری ایده‌آلی برای این دسته از افراد به وجود خواهد آمد. با توجه به درخواست های بسیاری که برای ورود کلاس های دکترای استرالیا وجود دارد، افراد تنها با تلاش و دارا بودن شرایط مورد نیاز قادر به قدم گذاشتن در مسیر تحصیل دکترا در استرالیا خواهند بود.

  دانشجویان در این دوره قادر به استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی می باشند که این اتفاق باعث می‌شود تا هزینه های موجود که سدی برای عدم تحصیل افراد با استعداد و پشتکار در کشور استرالیا وجود دارد، از بین برود. مدت زمان تحصیل در دوره دکترای استرالیا بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و افرادی که دارای مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ به بالا، مقالات علمی isi، استاد راهنما و فعالیت های گسترده پژوهشی و تحقیقی باشند، می‌توانند به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه استرالیا بپردازند‌.

  شرایط سنی تحصیل در استرالیا

  تحصیل استرالیا زمانی به واقعیت خواهد پیوست که علاقه مندان به این اتفاق، مجموعه شرایط و قوانین مربوط به آن را رعایت کنند. شرط سنی را باید یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا دانست که عدد دقیق آن را هر دانشگاه و مقطع تحصیلی با توجه به سیاست هایی که در پیش گرفته است، تعیین می کند. البته بدیهی است که داشتن سن معمول برای هرمقطع در همه دانشگاه ها یکسان است، برای مثال افراد برای ورود به مقطع لیسانس باید در بازه سنی ۲۰ تا ۳۰ سالگی قرار داشته باشند و این موضوع امری معمول و طبیعی می باشد. قابل ذکر است که محدودیت و شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع تحصیلی دکترا به نسبت با انعطاف بیشتری همراه است و محدودیت کمی را در این مقطع برای شرط سن مشاهده می کنیم.

  تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی

  ورود به سیستم آموزشی در استرالیا به همراه بورسیه در قالب سوالات پرشمار افرادی است که با هدف کسب علم، استرالیا را برگزیده اند. از آنجایی که کسب تخصص در کشور استرالیا رایگان نبوده و افراد ملزم به پرداخت هزینه های می باشند، بورسیه تحصیلی، بسیار مورد توجه و پررنگ در بین دانشجویان قرار دارد.

  بورسیه های تحصیلی استرالیا شرایط راضی کننده ای را برای دانشجویانی که با مشکلات مالی روبرو هستند به وجود می آورد. البته دارا بودن شرایط بسیار مناسب، تنها موجب رسیدن به بورسیه تحصیلی استرالیا می گردد به گونه ای که افراد باید دارای مدرک زبان ۷ به بالا، معدل دانشگاهی ۱۹ فعالیت های گسترده پژوهشی، مقالات و غیره باشند.

  می‌توان این ادعا را براساس شواهد موجود بیان کرد که شرایط اخذ بورسیه دانشگاه استرالیا برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کمی پیچیده و نشدنی به نظر می رسد و متقاضیان برای رسیدن به آن باید تلاش بی وقفه انجام دهند اما این وضعیت در مقطع دکترا کمی آسان تر شده و برای گرفتن بورسیه دکترا تنها نیاز به تایید سوپروایزر می باشد.

  هزینه تحصیل در استرالیا

  قابل توجه ترین و مهمترین شرایط ورود به مدارس و دانشگاه های استرالیا این است که افراد توان پرداخت هزینه تحصیل در استرالیا را داشته باشند. هزینه های تحصیل و زندگی از پارامترهای متغیری تشکیل شده است که برای برآورد این هزینه ها آگاهی از جزئیات آنها بسیار کارگشا است. لازم است که همین ابتدا به خدمتتان برسانیم که هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود و تا حدودی وضعیت و نوع زندگی افراد تعیین کننده هزینه های آموزش و زندگی در این کشور می باشد.

  تنها افرادی که دارای اقامت و تابعیت کشور استرالیا می باشند، از هزینه های تحصیل در این کشور معاف خواهند بود.فراموش نکنید که هزینه های تحصیل در استرالیا متاثر از موارد متعددی می باشد برای مثال افراد باید شهریه دانشگاه خود را به طور دقیق مشخص کنند، همچنین نوع زندگی آنان تا حدودی تعیین کننده هزینه های تحصیل در استرالیا می باشد. با توجه به اینکه هر رشته و دانشگاه شهریه متفاوتی را از دانشجویان اخذ می نماید، پس طبیعی است که هزینه تحصیل در کشور استرالیا برای هر نفر متفاوت با دیگری باشد.

  تحصیل در استرالیا رایگان

  تحصیل در استرالیا رایگان نبوده و فرقی نداری که شهروند این کشور باشید و یا به عنوان یک مهاجر قدم به کشور استرالیا گذاشته باشید، در هر صورت مشمول پرداخت هزینه ای تحت عنوان شهریه دانشگاه خواهید شد. با این حال امکانی وجود دارد که افراد به وسیله آن، تحصیل خود را بدون پرداخت شهریه پشت سر بگذارند اما این به معنای تحصیل رایگان در استرالیا نمی باشد. افراد با دریافت وام هایی از سوی دانشگاه و یا بهره مندی از مزایای بورسیه تحصیلی در استرالیا، تجربه تحصیل بدون پرداخت هزینه را در دانشگاه استرالیا به دست می آورند. اما برای برخورداری از این قابلیت های ویژه میبایست دارای شرایطی بود که این شرایط عبارتند از:

  مراحل اپلای استرالیا

  افراد برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا و اخذ پذیرش، باید از مراحل متعددی، عبور کنند که این مراحل برای هر مقطع تحصیلی، مجزا می باشد. اما مراحلی که در همه مقاطع تحصیلی برای اپلای دانشگاه های استرالیا ضروری است شامل موارد زیر است:

  • اخذ مدرک زبان آیلتس

  • اخذ گذرنامه

  • ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی به زبان انگلیسی

  • مطالعه و آگاهی از قوانین و شرایط مربوط به هر دانشگاه

  • ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز

  • ارسال پذیرش اولیه از سوی دانشگاه

  • واریز شهریه

  • اخذ COE یا پذیرش نهایی

  • اخذ ویزای تحصیلی

  مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا و مهاجرت

  آزمون های دارای اعتباری که مورد قبول کشور استرالیا برای اخذ مدرک زبان است، شامل: آزمون زبان آیلتس، تافل ،PTE ،OET و CAET می باشد. حداقل نمره قابل قبول استرالیا برای مدرک آیلتس، ۶ می باشد و اگر این عدد به ۶٫۵ برسد، شانس افراد را برای موفقیت در مهاجرت، دوبرابر خواهد کرد. در واقع تسلط به زبان انگلیسی را باید بزرگترین شرط و پیش نیاز مهاجرت به استرالیا دانست که همه دانشگاه های استرالیا این پیش شرط را برای جذب دانشجویان بین المللی، لازم الاجرا دانسته اند. البته هر دانشگاه با توجه به هدفی که دارد، نمره متفاوتی را برای مدرک زبان قابل ارائه در نظر گرفته است که برای آگاهی دقیق از آن، راهی جز ورود به وبسایت رسمی دانشگاه موردنظر، وجود ندارد و از این طریق است که افراد به طور کامل از شرایط مدرک زبانی هر دانشگاه آگاه می شوند. در ادامه برای کسب اطلاعات کلی پیرامون این موضوع مهم، به جدول زیر دقت فرمایید:

  آزمون

  حداقل نمره

  آیلتس

  ۶

  تافل

  ۴۶

  CAE

  ۱۶۲

  PTE

  ۴۲

  تحصیل در استرالیاو مهاجرت بدون مدرک زبان

  قطعا یکی از دغدغه همه علاقه مندان مهاجرت به استرالیا این است که آیا تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ جواب این سوال قطعا منفی است چرا که لازمه ورود به دانشگاه های این کشور، دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و اثبات آن با ارائه مدارک مرتبط و مورد تایید کشور استرالیا و دانشگاه های این کشور می باشد. به صراحت باید بیان کرد که تحصیل در استرالیا بدون آیلتس، دروغی بیش نیست و هر شخصی این ادعا را بیان کند قصدی جز فریب متقاضیان مهاجرت به استرالیا را ندارد و مدرک آیلتس با دانشگاه های استرالیا پیوند خورده و افرادی که آرزوی رسیدن به دانشگاه های معتبر استرالیا را دارند، باید به تسلط بر زبان انگلیسی و اخذ مدارک مربوطه، دست یابند.

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

  تحصیل در استرالیا رایگان و مهاجرت، این واژه هایی است که ذهن بسیاری از راغبان کسب آموزش در استرالیا که با مشکلات مالی روبرو هستند را تا حدودی درگیر کرده است. اما باید به این دسته از افراد بگوییم که یکی از شرط های مهم اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، توانایی اثبات تمکن مالی می باشد. این بدان معناست که همه افراد برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، نیاز به یک سرمایه مشخص و معینی می باشند. البته در رابطه با میزان تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید گفت که این تمکن مالی باید به اندازه‌ای باشد که فرد بتواند از پس هزینه تحصیل در استرالیا و زندگی برای مدتی که مشغول به تحصیل می باشند، برآید.

  بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

  آمار ورود ۳۰۰۰۰۰ دانشجو در سال به کشور استرالیا برای مهاجرت، نشان دهنده میزان محبوبیت این کشور در زمینه جذب دانشجوی بین المللی می باشد. دلیل این محبوبیت را می توان سیستم آموزشی پیشرفته، کیفیت بالای آموزش و قرار گرفتن دانشگاه های استرالیا در میان معتبرترین دانشگاه های جهان دانست. در این بین، رشته هایی وجود دارد که بستر مناسبی برای تدریسشان در کشور استرالیا فراهم است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در این زمینه می باشید، با معرفی بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا با ما همراه باشید:

  • حسابداری

  • آمار علوم کشاورزی

  • معماری

  • مهندسی پزشکی

  • مهندسی نفت و گاز

  • علوم کامپیوتر

  • روانشناسی

  • مهندسی متالوژی

  • مهندسی عمران

  • هتلداری و مهمانداری

  • مدیریت بازرگانی

  • پزشکی

  تحصیل در استرالیا پزشکی

  در میان نیازمندی های کشور استرالیا به نیروی کار، رشته پزشکی دیده می شود . برخی از گرایش ها و تخصص های دیگر تحصیل پزشکی در استرالیا تدریس و جزء بهترین رشته ها برای تحصیل در این کشور قرار گرفته اند، عبارتند از:

  • فوریت پزشکی

  • چشم پزشکی

  • جراحی ارتوپدی

  • جراحی پلاستیک

  • روانپزشک

  • جراح عمومی اورولوژیست

  • جراح رگ

  • نورولوژیست

  • پاتولوژیست

  تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل دندانپزشکی در استرالیا با آینده درخشانی همسو می باشد و علاقه مندان به تحصیل این رشته در استرالیا باید دارای مدرک زبان و کارشناسی باشند. همچنین قبولی در آزمون ورودی دانشگاه انتخابی نیز از شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در استرالیا است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که پذیرش در دانشگاه های استرالیا برای رشته دندانپزشکی، جزء سخت ترین کارهایی است که برای موفقیت در آن باید همه تلاش خود را به کار ببندند.

  رشته تربیت بدنی در استرالیا

  بهترین دانشگاه های استرالیا اقدام به تدریس رشته تربیت بدنی کرده اند. از آنجایی که سیستم آموزشی، یکی از حساسیت های دولت استرالیا می باشد و رشته تربیت بدنی به دلیل پیوندش با مدرسه و ارائه آموزش به دانش آموزان و دانشجویان، بسیار مورد توجه این کشور قرار دارد.

  اپلای رشته میکروبیولوژی در استرالیا و مهاجرت

  برای اپلای رشته میکروبیولوژی در استرالیا برای مقطع لیسانس، ارائه مدارک مقطع متوسطه همچون: دیپلم، ریزنمرات با سطح A برای دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک ضروری است. تحصیل در رشته میکروبیولوژی استرالیا با ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ یا تافل اینترنتی با حداقل امتیاز ۶۷، امکان پذیر است.

  رشته روانشناسی در استرالیا

  رشته روانشناسی در استرالیا در بالاترین سطح خود ارائه می شود و این اتفاق در دانشگاه های استرالیا، رخ داده است. مدت زمان تحصیل این رشته ۶ سال می باشد که سه سال از آن به مقطع لیسانس اختصاص می یابد که از این ۶ سال، یک سال مربوط به تحصیل در روانشناسی تخصصی و دو سال نیز صرف تحصیلات تکمیلی یا کارورزی خواهد شد.

  بیمه دانشجویی در استرالیا

  پذیرش در دانشگاه های استرالیاو مهاجرت شامل چند مرحله می شود و متقاضیان پس از اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور باید از مرحله دریافت بیمه درمانی استرالیا نیز با موفقیت عبور کنند. متقاضیانی که به تنهایی قصد مهاجرت و تحصیل در استرالیا را دارند، باید از بیمه Single استفاده کنند و افرادی که خانوادگی کشور استرالیا را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند، مشمول بیمه Couple برای همسر و بیمه Family برای خانواده خواهند شد. افراد بعد از از برخورداری از بیمه، تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند، تحت پوشش خواهند بود و دانشجویان پس از پایان یافتن دوره بیمه خود نیز برای چند ماه، همچنان تحت پوشش بیمه می باشند. برای برخورداری از بیمه، باید پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه، در زمان ثبت نام به بخش پرداختی ها رفته و اقدام به پرداخت هزینه بیمه شوند.

  بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل

  تحصیل در استرالیاو مهاجرت  را می توان دستاورد بزرگی تلقی کرد که نیازمند تلاش و پشتکار فراوانی از سوی علاقه مندان به این هدف مهم می باشد. در این بین بعضی از شهرهای استرالیا به دلایل مختلف دارای اهمیت و ارزش دوچندانی برای تحصیل متقاضیان می باشد و افرادی که این شهرها را برای تحصیل انتخاب می کنند، قطعا شانس بیشتری برای رسیدن به قله موفقیت خواهند داشت. کارشناسنان موسسه سفیراندیشه با تحقیق و جست و جو، لیستی از بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل را جمع آوری و در ادامه، خدمتتان ارائه داده اند این شهرها عبارتند از:

  • شهر ملبورن

  • شهر سیدنی

  • شهر بریزبین

  • شهر کانبرا

  • شهر پرث

  • شهر ادلاید

  • شهر گولد کوست

  بهترین دانشگاه های شهر ملبورن 

  • RMIT Monash University

  • Swinburne Monash University of Technology

  • Melbourne Business School

  • University of Melbourne

  شرایط کار دانشجویی در استرالیا

  قطعاً برای شما عزیزان که به منظور تحصیل در کشور استرالیا قصد مهاجرت را دارید، مهم است که بدانید در زمان تحصیل اجازه کار در این کشور خواهید داشت یا خیر که خبر خوشحال کننده این است که کار ضمن مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از مزایای منحصر به فرد ورود به دانشگاه های این کشور می باشد. این گفته بدان معناست که دانشجویان در زمان دانشجویی، قادر به کار و کسب درآمد می باشند، به این گونه می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز پرداخت نمایند. البته کار دانشجویی در استرالیا دارای شرایط ویژه ای می باشد به این گونه که افراد تنها در زمان محدودی که ۲۰ ساعت می باشد در طول هفته قادر به انجام کار خواهند بود.

  نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد این است که افراد نمی توانند هر کاری را انتخاب و مشغول به فعالیت شوند و تنها شغل هایی که مربوط به این حوزه می‌باشد را می توانند انتخاب نمایند. اصلی ترین شغل هایی که افراد می توانند در زمان تحصیل در استرالیا انتخاب نمایند را باید در شغل پاره وقت خلاصه نمود. کار دانشجویی در استرالیا، مزایایش تنها خلاصه به مسائل مالی نمی شود بلکه موجب بالا رفتن تجربه، میزان تسلط زبان انگلیسی، شناخت در رابطه با فرهنگ و نوع خلقیات مردم استرالیا و غیره برای ادامه زندگی و موفقیت افراد خواهد شد.

  شرایط مهاجرت و  اخذ ویزای همراه استرالیا

  تحصیل در استرالیا قطعاً تنها خلاصه به فردی نمی‌شود بلکه خانواده وی را نیز درگیر می‌کند. پس بسیاری از این دسته از افراد دوست دارند که در زمان تحصیل، خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. خانواده شامل والدین و فرزند متقاضی اصلی خواهد شد. از همین رو کشور استرالیا فرصتی را به وجود آورده که دانش آموزان در زمان تحصیل در استرالیا قادر به همراه داشتن شخصی به عنوان همراه خود می باشند.

  این دسته از افراد در زمان تحصیل در دانشگاه نیز می توانند از مزایای به همراه داشتن خانواده خود در زمان تحصیل بهره مند شوند. البته باید به شرایطی که در این زمینه وجود دارد نیز توجه کرد که برای مثال باید به این مورد اشاره کرد که افراد برای درخواست ویزای همراه باید مدتی بعد از اخذ ویزای اصلی متقاضی اقدام نمایند و این عمل به صورت همزمان به وقوع نخواهد پیوست. یعنی متقاضی اصلی نمی تواند در زمان و شرایط یکسانی با همراه خود به کشور استرالیا مهاجرت نمایند و در بین این مهاجرت فاصله و مدت زمانی وجود دارد. عواملی که موجب اعطای ویزای همراه استرالیا به افراد می شود، عبارتند از:

  ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی، رزومه مناسب، دلایل مستحکم و غیره است. در غیر اینصورت ویزای که به افراد به عنوان ویزای همراه داده می شود، ویزای ویزیتوری است.

  مدارک مورد نیاز پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا

  اپلای استرالیا و پذیرش در دانشگاه های این کشور با ارائه مدارک و شرایطی امکان پذیر است. افرادی موفق به تحصیل در کشور استرالیا و دانشگاههای معتبر آن خواهند شد که بتواند خواسته های دانشگاه های این کشور را برآورده سازند. این خواسته ها در مدارک متعددی خلاصه شده است که با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه می تواند متغیر باشد. اما به صورت کلی مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا که پاسخ سوال چگونه از دانشگاه های استرالیا پذیرش بگیریم می باشد، عبارتند از:

  مدارک پذیرش تحصیلی استرالیا

  • دارابودن ریز نمرات ۱۲ ساله به همراه ترجمه معتبر.

  • دارا بودن مدرک مقطع پیشین برای ورود به مقطع جدید

  • مدرک زبان معتبر مانند آیلتس تافل

  • مدارک هویتی به همراه ترجمه

  • پاسپورت

  • ۴ قطعه عکس

  • رزومه کاری

  مدارک گفته شده برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا ضروری است اما مدارکی که برای صدور ویزای تحصیلی استرالیا مورد نیاز می باشد را در ادامه ذکر نموده ایم:

  مدارک ویزای تحصیلی استرالیا

  • گواهی و اسناد هویتی با ترجمه معتبر

  • اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا

  • مدرک زبان

  • رزومه کاری قابل مستند

  • گواهی الکترونیکی ثبت نام(EcoE)

  • انگیزه نامه

  • کارت پایان خدمت و انواع ترجمه

  • سند ازدواج در صورت تاهل به همراه ترجمه

  • تکمیل فرم های مربوطه

  موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا

  قطعاً اکثر دانشجویانی که به قصد تحصیل در استرالیا مهاجرت می‌نمایند، برایشان مهم است که پس از به پایان رسیدن تحصیلشان؛ بتوانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کرده و مشغول به فعالیت شوند.

   به طور کلی موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا را باید مناسب و ایده آل بدانیم. در واقع اگر افراد در دانشگاه های این کشور به تخصص و حرفه ای که مورد نیاز کشور استرالیا می باشد، برسند قطعاً با شرایط مناسبی برای کار روبرو خواهند شد. دانشجویانی که تحصیلشان در کشور استرالیا تمام می شود اگر از این کشور خارج نشوند با استفاده از ویزای ۴۸۹ استرالیا قادر به اخذ اقامت ۱۸ ماهه این کشور خواهند شد و در ادامه اگر بتوانند امتیازات مورد نیاز را جمع آوری کنند، موفق به اخذ اقامت طولانی مدت و پیدا کردن کار و شغل مناسب در کشور استرالیا می گردند.

  وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

  تحصیل استرالیا، زمانی به واقعیت می پیوندد که افراد بتوانند ابتدا مجوز اقامت در این کشور را اخذ نمایند. از گفته می توان نتیجه گرفت که اقامت و تابعیت در کشور ذکر شده، مهمترین هدف برای افرادی است که اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند. اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در استرالیا در شرایطی قابل دسترسی می باشد؛ به این گونه که متقاضیان پس از فارغ التحصیلی در این کشور باید به وسیله ویزای ۴۸۹ اقدام و درصدد اخذ اقامت ۱۸ ماهه این کشور شوند. سپس بعد از یافتن کار و مشغول به فعالیت شدن از طریق ویزای ۴۸۹ قادر خواهند بود پس از ۴ سال فعالیت، اقامت دائم کشور مورد علاقه شان را به دست آورند.

  بعد از اخذ اقامت دائم، پس از دو الی سه سال، آرزوی بزرگ متقاضیان یعنی پاسپورت استرالیا و تابعیت این کشور، به آنان اعطا خواهد شد. لازم به ذکر است که همه اینها در صورت رعایت قوانین شرایط و طی کردن پروسه اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا، به دست می آید.

  مزایای تحصیل در استرالیا

  تحصیل در استرالیا اتفاقات خوشایندی را برای متقاضیان تحصیل رقم می زند و می توان گفت که زندگی آنها را دگرگون خواهد کرد. این اتفاقات خوشایند که در قالب مزایا شناخته می شود، به شرح زیر است:

  • تجربه تحصیل در بالاترین سطح و کیفیت آموزش

  • کسب مدرک تحصیلی معتبر و طراز اول

  • برخورداری از شرایط کار همزمان با تحصیل

  • رسیدن به اقامت دائم استرالیا

  • زندگی در کشور پیشرفته

  • کسب دانش های به روز با بهترین امکانات آموزشی

  • رشد و پیشرفت روز افزون علمی

  • امکان ارائه ایده و تفکرات علمی

  • بازار شغل مناسب پس از تحصیل

  • رسیدن به درآمد ایده آل

  • امکان استفاده از بورسیه وام تحصیلی برای پرداخت شهریه

   

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست