سازمان سنجش: ۲۹ و ۳۰ دی اینترنت در کل کشور قطع خواهد شد

سازمان سنجش

سازمان سنجش-کنکور۱۴۰۲

مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، از قطع اینترنت در کل کشور طی ساعات برگزاری مرحله اول کنکور خبر داد.

این آزمون ۲۹ و ۳۰ دی برگزار می شود.   به گزارش عصر ایران؛ مروتی، در برنامه صبح بخیر ایران، گفت: در ساعات برگزاری مرحله اول کنکور (۲۹ و ۳۰ دی)، اینترنت در کل کشور قطع خواهد شد.

وی ادامه داد: قطع نقطه‌ای اینترنت در زمان برگزاری کنکور طی سال گذشته نتوانسته جلو ارتباط داوطلبان را با بیرون بگیرد و به همین دلیل قرار است امسال اینترنت کل کشور در زمان برگزاری آزمون قطع شود.

 راهکار برگزار کننده کنکور:  قطعی اینترنت برای امنیت کنکور پیشنهاد قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور تا جایی عجیب است که مجری برنامه صبح بخیر ایران گفت با طرح این گزاره که قرار نیست اینترنت را در این دو روز به طور کامل قطع کنید، در پی پاسخ منطقی برای قطعی یکپارجه اینترنت بود.   مروتی اما با تأکید بر اینکه اینترنت به طور کاملا یکپارچه قطع خواهد شد، گفت: «ما قصد داریم به طور کامل اینترنت را در کل کشور قطع کنیم.»

او در پاسخ به اینکه این روش خیلی منطقی نیست و به هر حال قطع سراسری منجر به آسیب و قطع امور دیگر خواهد شد، گفت: «این موضوع برای چند ساعت می‌ارزد چون سرنوشت افرادی که در کنکور حاضر هستند در آن ساعات رقم می‌خورد.»   گفتنی است براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری دو نوبته برگزار می‌شود. نوبت اول آن ۲۹ و ۳۰ دی ماه امسال و نوبت دوم نیز در ۱۴ و ۱۵ تیر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

پیشنهاد قطعی یکپارچه اینترنت در کل کشور صبح امروز در شرایطی طرح شد، که هفته گذشته طی برگزاری آزمون‌های نهایی سال پایانی دبیرستان با تقلب گسترده و لو رفتن سوالات امتحان نهایی روبه رو بودیم. از سویی دیگر سال‌های گذشته بعد از آغاز برگزاری آزمون نتایج و پاسخ آزمون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.   به نظر می‌رسد سازمان سنجش آموزش کشور به جای حل کردن مسئله قصد دارد صورت مسئله را به شکلی حل کند که بخش‌های دیگر جامعه نیز از کنکور سراسری متضرر شوند. این در حالی است که اینترنت در حال حاضر نیازی ضروری است و برای پیشبرد امور متفاوت از امور بانکی تا آموزش و درمان نیازمند دسترسی یکپارچه به اینترنت پایدار هستیم.

البته وزارت ارتباطات همچنان نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده و باید دید واکنش به این تصمیم از سوی وزارت ارتباطات چه خواهد بود. وزیر ارتباطات پیش‌تر اعلام کرده بود مسئولیت قطع اینترنت در روزهای برگزاری کنکور با وزارت علوم است و وزارت ارتباطات تنها مجری این دستور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست