زبان روسی 

روسی

این زبان با حدود ۳۰۰ میلیون گویشور، در میان زبان های گروه اسلاوی در مقام نخست از لحاظ کاربرد قرار دارد و به عنوان چهارمین زبان پرمخاطب دنیاست.زبان روسی علاوه بر اینکه زبان رسمی کشورهای شوروی سابق است، در بسیاری از کشورهای دیگر مانند بلاروس و اوکراین نیز به مردم آموزش داده می شود و کاربرد بالایی دارد.

یادگیری زبان این کشور اصلاً سخت نیست. سخنی صادقانه با کسانی که می خواهند زبان روسی بیاموزند،
این که از آنجایی که زبان روسی در گروه زبان های تصریفی قرار می گیردیادگیری این زبان صرفاً باشنیدن یا آموزش غیرآکادمیک بسیار سخت می شوداما مدرس زبان چنان چه به منطق آموزش این زبان تسلط داشته باشد یادگیری روسی ازهر زبان دیگری ساده ترمی شودبه شرط آنکه مدرس این زبان دانش آموخته رشته زبان روسی در سطح عالی باشد و بتواند نکات دستوری بسیار مهم رابه خوبی برای زبان آموز توضیح دهد بنابراین صادقانه توصیه می گرددکه از یادگیری این زبان با کسانی که صرفاً زبان مادری آنها روسی است و یا زبان روسی رابه صورت غیرآکادمیک فقط می توانند صحبت نمایند جداً خودداری نمایید.

لهجه شیرین و موسیقیایی زبان روسی علاقه مندان زیادی را برای یادگیری این زبان جذب نموده
و آموزشگاه زبان های خارجی سفیراندیشه نیز در گروه آموزشی زبان روسی از شما دعوت به عمل می آورد
تا این مورد را شخصاً تجربه نمائید.

زبان روسی (ру́сский язы́к) یکی از زبان های اسلاوی و زبان رسمی کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و برخی از کشوهای کوچکتر بلوک شرق است. این زبان همچنین زبانی غیر رسمی ولی مورد استفاده در کشورهای اکراین، لاتیویا، استونی است. زبان روسی از نظر تاریخی به خانواده زبان های هندی اروپایی متعلق است و یکی از سه زبان باقی مانده از زبان های شرق اسلاوی است.

زبان روسی با ۱۴۴ میلیون متکلم در اروپا بزرگترین زبان مادری اروپا از نظر جمعیت متکلمان به حساب می آید.
زبان روسی همچنین از نظر تعداد افرادی که آن را به عنوان زبان مادری استفاده می کنند هشتمین زبان بزرگ دنیا به شمار می رود.این زبان همچنین یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل است.با توجه به اهمیت و نفوذ روسیه در جهان زبان روسی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

چرا باید زبان روسی را انتخاب کنید؟

این کشور یکی از کشورهایی است که زبان انگلیسی در آن نمی تواند برای شما کارایی چندانی داشته باشد.
به زبان خودمانی تر اگر بگوییم در روسیه زبان انگلیسی به درد شما نمی خورد.آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که چرا روس ها اغلب به عنوان بخشی از تورهای بزرگ فقط از کشورهای خاصی بازدید می کنند؟

واقعیت این است که تکلم و سیر و سیاحت در کشورهای انگلیسی زبان برای روسها اصلا کار آسانی نیست.
اگر به رتبه بندی کشورهایی که ضریب نفوذ زبان انگلیسی در آنها بیشتر است نگاهی بیندازید متوجه می شوید
که روسیه در ردیف آخرین کشورهای این فهرست قرار گرفته است.

در این کشور فقط ۵٫۵ درصد از جمعیت را می توانید پیدا کنید که زبان انگلیسی به نوعی زبان اول یا دوم آنها
محسوب می شود و بقیه اصلا با این زبان آشنایی ندارند.اروپاییها و کشورهای بلوک غرب بیشتر تمایل دارند تا به سمت فراگیری سایر زبان ها از قبیل فرانسوی و یا اسپانیایی بروند و گرایش چندانی به آموزش زبان روسی  ندارند.

به طور کلی بیشتر ساکنین این کشورها می توانند با زبان انگلیسی صحبت کنند در حالی که روسیه یک کشور پرجمعیت است که حدود ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد که اگر در این کشور زبان روسی بلد نباشید عملا کار چندانی از دستتان بر نمی آید و نمی توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.شاید هم دوست دارید به روش های ابداعی و ایما و اشاره پناه ببرید که در این صورت قضیه فرق می کند و اصلا لزومی ندارد به یادگیری زبان روسی بپردازید.

سهولت یادگیری الفبای روسی و آوایی بودن آن

یکی از نخستین مواردی که موجب تمایز یک زبان از سایر زبان ها می شود مجموعه ای از حروف و کاراکترها
متفاوت می باشد. چیزی که مثلا از R معکوس روسی انتظار داریم و صدای این حرف با صدای انگلیسی متفاوت است مثلا صدای я از نظر آوایی به صورت [ja] ادا می شود.

بعضی ها با دیدن همین یک حرف قصد دارند از یادگیری زبان روسی دست بردازند و راهشان را عوض کنند.
برخی از کارشناسان معتقد هستند که ویژگیهایی از قبیل تعداد حروف الفبا نباید به عنوان مانعی برای یادگیری
یک زبان برشمرده شوند.

با این وجود نباید از دشواریهای یادگیری برخی زبان های دیگر نیز چشم پوشی کرد مثلا زبان چینی با الفبای بیشماری که دارد مطمئنا دشوارتر از یادگیری زبان روسی است که فقط ۳۳ حرف الفبا دارد. هر حرف بسامد و بار آوایی مشخصی دارد و مانند حروف انگلیسی از نظر شکل و ظاهر نیز با یکدیگر فرق دارند.

فقط تفاوت این است که زبا نروسی از واژگان طولانی تری در مقایسه با زبان انگلیسی برخوردار است. کلمات همانطور که تلفظ می شوند نوشته می شوند و این یک مزیت بی نظیر در زبان روسی به شمار می رود. در زبان روسی یا الفبای سیریلیک چندین حروف الفبا وجود دارند که مانند حروف انگلیسی به صورت مستقل و مشابه تلفظ می شوند از قبیل:   A, B, D, K, L, M, O, T همچنین برخی حروف الفبا نیز شکل خنده دار و معانی کاملا مشابهی دارند مانند حرف” г” که به صورت g تلفظ می شود یا حرف “ф” که به صورت f  تلفظ می شود.

هر چند هنوز هم الفبای سیریلی از نظر شکل ظاهری شباهت های زیادی با حروف انگلیسی دارد و مثل زبان عربی بافت نوشتاری کاملا متفاوتی ندارد.

نحوه شرکت در کلاسهای روسی:

۱- تماس با ما

۲-آزمون تعیین سطح کتبی وشفاهی

۳-ثبت نام در سایت بخش کلاس زبان

۴-واریز شهریه یک ترم

۵-شروع کلاس

 کانال تلگرامی روسی سفیراندیشه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست