زبان ایتالیایی

ایتالیایی

اگر ایتالیایی بلد هستید و به دنبال فرصتی برای مکالمه و تثبیت دانسته هایتان هست،اگر قبولی در آزمون استرنی (آزمون سفارت ایتالیا) هدف شماست و نیاز به تمرین بیشتری دارید،اگر تا چندوقت دیگر به ایتالیا مهاجرت می کنید به شما پیشنهاد می کنیم دوره های آموزش این زبان  سفیراندیشه شرکت کنید.

دوره ها در سه سطح برگزار می شوند :

  1. سطح مقدماتی Livello pre-elementare : Espresso 1

  2. سطح متوسطه Livello elementare : Espresso 2

  3. سطح پیشرفته Livello superiore : Espresso 3

با گذراندن دوره مقدماتی زبان ایتالیایی زبان آموز قادر خواهد بود :

متون ساده را بخواند و درک کند ، با افراد ارتباط برقرار کند ، متون ساده را بنویسدودر امتحانات سطح مقدماتی سفارت ایتالیا شرکت کرده و مدرک مربوط را دریافت نمایدو نیز جهت ادامه تحصیل از دانشگاه های ایتالیا پذیرش دریافت نماید .

 

ویژگی های زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی به عنوان یک زبان مستقل و زبان رسمی کشور ایتالیا یک سری نقاط مشترک و متمایز نسبت به زبان های دیگر دارد که در اینجا به آن ها به صورت مختصر اشاره خواهیم کرد:

 • الفبای زبان ایتالیایی شامل ۲۱ حرف می باشد.

 • زبان ایتالیایی نسبت به زبان انگلیسی ۵ حرف کمتر دارد.

 • زبان ایتالیایی فاقد حروف x، k، w، j، y است. در صورتی که این حروف در کلمات ایتالیایی دیده شود نشان دهنده این است که این کلمات ریشه اسپانیایی و یا فرانسه دارند.

 • گرامر زبان ایتالیایی شباهت زیادی به زبان فرانسه داشته و بسیار شبیه زبان فرانسوی می باشد.

براساس ویژگی های گفته شده و دیگر شباهت ها و تفاوت ها، یادگیری این زبان شیرین و آهنگین بسیار جذاب و دلنشین می باشد و افرادی که به یک زبان دیگر تسلط دارند در یادگیری این زبان کار مشکلی نخواهند داشت.

بهترین کتاب های آموزشی زبان ایتالیایی

معرفی سری کتاب های Nuovo Espresso (نوو اسپرسو)

این کتاب که نسخه ی به روز شده ی کتاب espresso – اسپرسو می باشد، در حال حاضر بهترین و جامع ترین کتاب آموزش زبان ایتالیایی می باشد که برای سطح A1 تا C2 تهیه شده است و در اکثر کلاس های آموزش زبان ایتالیایی، این کتاب مورد استفاده قرار می گیرد. این کتاب هر ۴ مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتاری را پوشش می دهد و شامل موارد زیر می باشد:

 1. آموزش گام به گام گرامر

 2. لغات پرکاربرد ایتالیایی

 3. بخش caffè culturale برای آشنایی با کشور ایتالیا و فرهنگ آن

 4. تمرین های ارزیابی

 5. DVD کمک آموزشی و فایل های صوتی کتاب

 6. ویدیو های آموزشی در بخش های Video corso و Video grammatical

زبان آموزان پس از پایان این دوره، قادر به شرکت در آزمون Esterni که سفارت ایتالیا برگزار می کند هستند. سری کتاب های Nuovo Espresso از اصلی ترین منابع یادگیری زبان ایتالیایی است که دارای شش سطح A1,A2,B1,B2,C1,C2 می باشد.

 1. Nuovo Espresso 1 A1

 2. Nuovo Espresso 2 A2

 3. Nuovo Espresso 3 B1

 4. Nuovo Espresso 4 B2

 5. Nuovo Espresso 5 C1

 6. Nuovo Espresso 6 C2

کتاب های آموزشی نوو اسپرسو به عنوان منابع آزمون CELI و CILS برای گرفتن مدرک معتبر استفاده می شوند. کتاب های نوو اسپرسو دارای آموزش مرحله به مرحله است که باعث می شود زبان آموز جذب زبان ایتالیایی شود و برای یادگیری آن برنامه ریزی کند. کتاب های نوو اسپرسو به دلیل داشتن تمرین ها و بازی های گروهی و تک نفره از بهترین کتاب های یادگیری زبان ایتالیایی به شمار می روند.

معرفی سری کتاب های Progetto Italiano

این کتاب زبان ساده ای دارد و یک منبع استاندارد برای یادگیری زبان ایتالیایی می باشد و با موضوعاتی جالب به آموزش زبان ایتالیایی می پردازد. اما سرعت پیشرفت و یادگیری زبان ایتالیایی با کتاب اسپرسو بالاتر است.

شماره کتاب

سطح

Progetto Italiano 1

A1-A2

Progetto Italiano 2

B1-B2

Progetto Italiano 3

B2-C1

آزمون های بین المللی زبان ایتالیایی

معرفی کامل آزمون CILS (آزمون چیلز)

آزمون چیلز (Esame CILS) یکی از معتبر ترین آزمون های بین المللی سنجش مهارت در زبان ایتالیایی است. CILS مخفف عبارت Certificazione di Italiano come Lingua Straniera است. آزمون CILS از سال ۲۰۱۵ به عنوان آزمون رسمی سطح B1 و B2 معرفی شد و جای آزمون استرنی سطح B1 و B2 که قبلا تنها ملاک سنجش مهارت زبان ایتالیایی برای متقاضیان که قصد مهاجرت به ایتالیا داشتند را گرفت. آزمون CILS تنها آزمون مورد تایید سفارت نیست و متقاضیان می توانند در دیگر آزمون های معتبر که در ایران یا خارج از کشور برگزار می شود نیز شرکت کنند. آزمون چیلز توسط مکز آزمون CILS دانشگاه خارجی های سیه نا (Università per Stranieri di Siena) ایتالیا در سطوح مختلف A1 تا C2 در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود.
از آنجا که آزمون چیلز سطح A1 و A2 در حد مبتدی می باشند، بنابراین سطح بندی اصلی آزمون چیلز به چهار سطح زیر طبقه بندی می شود:

۱-CILS UNO    

نخستین سطح آزمون چیلز و معادل B1 می باشد، این آزمون یک آزمون ۳ ساعته می باشد که به ارزیابی سطح زبان آموز در کاربرد زبان ایتالیایی در سطح متوسط می پردازد.

۲٫CILS DUE

دومین سطح آزمون چیلز می باشد و معادل B2 است، شامل یک آزمون ۴ ساعته است. این مدرک معمولا برای اخذ پذیرش تحصیلی زبان ایتالیایی نیاز است.

۳٫CILS TRE

سومین سطح آزمون چیلز شامل یک آزمون ۵ ساعته است، که دارای دشواری بالایی است و معادل C1 بوده و توانایی مکالمه پیشرفته ای را نیازمند است.

۴٫CILS QUATTRO

چهارمین سطح آزمون چیلز و بالاترین سطح آموزش زبان ایتالیایی را دارا است. شامل یک آزمون به مدت زمان ۵ ساعت و نیم است. این سطح معادل C2 بوده و افرادی که موفق به دریافت مدرک این سطح آزمون چیلز می شوند تفاوتی از لحاظ مهارت های زبان ایتالیایی با یک فرد نیتو لایک ایتالیایی زبان نخواهند داشت. جوانان و بزرگسالان که زبان ایتالیایی را فرا میگیرند هر کدام می توانند در آزمون های CILS در هر سطح A1 تا C2 ثبت نام و شرکت کنند.  آزمون چیلز دارای پنج بخش است که در هر کدام از بخش ها، یکی از مهارت های زبان ایتالیایی زبان آموز سنجیده می شود.

 1. Ascolto (مهارت شنیداری)

 2. Comprensione della letture (مهارت خواندن و درک مطلب)

 3. Analisi della strutture di comunicazione (مهارت گرامر)

 4. Produzione scritte (مهارت نوشتاری)

 5. Produzione orale (مهارت مکالمه)

آزمون چیلز سظوح A1 وA2 از پنج مهارت ۱۲ نمره ای تشکیل شده است و مجموعا ۶۰ نمره دارد. آزمون سطح B1 وB2 و بالاتر نیز از پنج مهارت ۲۰ نمره ای تشکیل شده و مجموعا ۱۰۰نمره دارد. حداقل نمره قبولی هر مهارت در آزمون چیلز ۵۵ درصد نمره کامل است: یعنی در آزمون سطح A1 و A2 باید حداقل ۶/۶ نمره و در آزمون سطوح B1 و بالاتر باید حداقل ۱۱ نمره برای قبولی در هر مهارت کسب کرد. اصلی ترین منابع آزمون چیلز مجموعه کتاب های اسپرسو (Nuovo Espresso) است که در صورت تسلط کامل بر سه جلد ابتدایی می توانید در آزموت B1 نمره بسیار خوبی کسب کنید.

معرفی کامل آزمون CELI (چلی)

گواهی دانش زبان ایتالیایی (CELI)، گواهی های عمومی زبان ایتالیایی هستند که مربوط به دانش آموزان مدارس بزرگسالان می باشند. این مدرک و گواهی، مهارت های زبانی، توانایی بکارگیری زبان در محیط کار و در زمینه تحصیلی فرد را تایید می کنند. آزمون چلی خود به انواع مختلفی چون گواهی چلی برای مهاجران و گواهی چلی نوجوانان تقسیم می شود. وزارت آموزش و دانشگاه ها ایتالیا مدرک چلی ۳ (CELI 3) را به عنوان یک مدرک معتبر برای تایید دانش زبانی ایتالیایی مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا مربوط به سهمیه در نظر گرفته و آن را تایید می کند. گواهی های چلی ۴ (CELI 4) و چلی ۵ (CELI 5) نیز به عنوان گواهی های معتبر برای تایید دانش زبان ایتالیایی و برابر با شرایط دانشجویان ایتالیایی در نظر گرفته شده است. مدرک های آزمون CELI دارای چهارچوب مرجع مشترک اروپایی زبان های (CEFR) به ۶ سطح تقسیم و در ۳ مقطع و جلسه امتحانی برگزار می شود.

سطح A1-CELI Impatto

سطح A2-CELI 1

سطح B1-CELI 2

سطح B2-CELI 3

سطح C1-CELI 4

سطح C2-CELI 5

آزمون چلی مهاجران به سه سطح آزمون تقسیم می شود:

CELI Impact i – A1

CELI 1 i – A2

CELI 2 i – B1

آزمون چلی نوجوانان CELI Adolescents که به اختصار CELI a خوانده می شود مدرک دانش زبان ایتالیایی است که برای نوجوانان سنین ۱۳-۱۷ سال انجام می شود. آزمون چلی نوجوانان بر محتوای سنی زبان آموزان، علایق شان، دانش آن ها از جهان پیرامون شان و توانمندی های ارتباطی آن ها با موضوعات شخصی بررسی می شود. آزمون چلی نوجوانان در سه سطح تقسیم می شود:

CELI 1 a – A2

CELI 2 a – B1

CELI 3 a – B2

 

نحوه شرکت در کلاسها:

۱- تماس با ما

۲-آزمون تعیین سطح کتبی وشفاهی

۳-ثبت نام در سایت بخش کلاس زبان

۴-واریز شهریه یک ترم

۵-شروع کلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست