اقدامات مهم پس از ریجکتی ویزای کانادا

اقدامات مهم پس از ریجکتی

اقدامات مهم پس از ریجکتی-کانادا

 مراحل انجام اعتراض به ریجکتی یا رفع ریجکتی ویزا:

۱٫ اولین قدم برای بسیاری از پرونده های رفع ریجکتی ویزای کانادا، بررسی دقیق و کامل پرونده و مدارکی که به اداره مهاجرت ارائه شده از طریق دریافت نت پرونده یا ATIP توسط مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت کاناداست

۲٫ در صورتی که پرونده ارزش ارائه به دادگاه های فدرال کانادا را داشته باشد، هزینه ها به متقاضی اعلام شده و برای اعتراض در دادگاه توسط وکیل رسمی دادگستری در کانادا آماده می شویم. ثبت اعتراض ریجکتی ویزا در اداره مهاجرت کانادا با ثبت اعتراض در دادگاه فدرال کانادا بسیار متفاوت است، بر حسب تجربه اعتراض به رای آفیسر در اداره مهاجرت کانادا بی ثمر بوده و در اکثر مواقع همان پاسخ ریجکتی تایید می شود اما ثبت اعتراض ریجکتی در دادگاه فدرال در صورتی که پرونده قوی داشته باشید در اکثر مواقع اثر بخش است

۳ در صورتی که نواقص پرونده قابل دفاع در دادگاه های کانادا نباشد، برای درخواست مجدد ویزا و رفع نواقص قبلی اقدام می کنیم، که در صورت ریجکتی مجدد، پرونده مورد نظر به دلیل اینکه کیفیت بالایی دارد، شانس موفقیت بسیار بالایی در دادگاه های اداره مهاجرت کانادا خواهد داشت.

* اگر شرکتی که با آن اقدام کرده اید بدون اطلاع شما و یا خود شما به صورت عمدی مدارک جعلی به سفارت کانادا ارائه داده باشید (مثلا تمکن مالی جعلی، یا تاریخچه سفر جعلی که معمولا شرکتهای غیر مجاز برای بالا بردن شانس ویزا از این مدارک استفاده می کنند) و همین امر باعث ریجکتی شما شده است؛ باید بدانید که مسیر بسیار دشواری برای اثبات بی گناهی خود دارید. پس توصیه می‌شود در انتخاب خود دقت داشته باشید و یا اگر نمی‌خواهید برای تخصص یک مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت کانادا هزینه کنید، خودتان به درستی مسیر را یاد گرفته و درخواست ویزا را بی نقص ثبت کنید.

ریجکتی یا ریفیوزی کانادا هر دو به معنی رد درخواست ویزای شماست و تفاوت چندانی در مفهوم کلی ندارد  اما به صورت کلی اگر در ارائه مدارک مشکل داشته باشید از واژه ریجکت و اگر در قانع کردن آفیسر مشکل داشته باشید از واژه ریفیوز استفاده می شود.

در صورتی که در پرونده قبلی جعل مدرک انجام نداده اید و پرونده قوی ای داشته اید، در صورت انجام مراحل رفع ریجکتی ویزا به صورت‌ حرفه ای با ارائه عدله محکم و قوی، احتمال موفقیت شما بالاست.

اثر داشتن اعتراض یا درخواست تجدید نظر به عوامل متعددی از جمله نوع ویزا بستگی دارد. البته در برخی از مواقع باید خیلی سریع اقدام کنید. در شرایطی که درخواست شما ایجاد یک سوتفاهم یا ارائه اطلاعات ناکافی باشد، ممکن است بتوانید دوباره درخواست خود را ارائه دهید. اما در مواقعی که  هدف شما این است که نشان دهید تصمیم گیرنده یا خلاف قانون عمل کرده است، یا خارج از صلاحیت خود کاری کرده است که منجر به رد درخواست شما شده است، در این صورت باید از طریق بررسی قضایی فدرال کانادا کار خود را پیش ببرید.

در صورتی که به عملکرد افسران ویزا معترض هستید و در زمان درخواست در خاک کانادا حضور دارید، باید در مدت ۱۵ روز اعتراض خود را ارائه دهید. این زمان برای وقتی که بیرون از کانادا هستید تا ۶۰ روز افزایش پیدا می کند.

در برخی از مواقع هم شاید چندان مشخص نباشد که دلیل رد ویزا چیست. در چنین مواقعی باید بعد از ریجکت شدن درخواست، اسناد و مدارک اضافی که احساس می کنید در تجدیدنظرخواهی به سود شما خواهد بود را ضمیمه پرونده خود کنید. دلیل هر چه که باشد، این بار باید از یک متخصص خبره کمک بگیرید.

 درخواست ویزا زمانی اتفاق می افتد که افسر اداره مهاجرت با ارسال نامه ای درخواست شما را قبول نمی کند. اگرچه دلایل متعددی مثل سابقه کیفری نامناسب، تراول هیستوری بد و یا عدم توانایی مالی می توانند دلایل رد ویزا باشند که افسر اداره مهاجرت کانادا موظف است درباره آن ها به مخاطب خود توضیح دهد، اما گاهی اوقات وجود خطاهای جزئی می تواند بدون توضیح باعث رد شدن درخواست شما شود. در این مطلب قرار است درباره روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا یا اعتراض به رد درخواست ویزا و بزرگترین اشتباهاتی صحبت کنیم که می توانید هنگام درخواست ویزای کانادا مرتکب شوید.

اگر درخواست ویزای شما برای رفتن به کانادا رد شده باشد، می توانید در هر زمانی که خواستید دوباره برای روادید، درخواست دهید. البته یک استثنا وجود دارد و آن هم زمانی است که در نامه یا ایمیلی که به شما داده شده است ذکر شود که نمی توانید دوباره درخواست دهید. در صورتی که با ریجکت ویزای کانادا مواجه شدید، بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید.

۱٫ از علت رد درخواست ویزا مطمئن شوید.

۲٫ برای این کار لازم است به دقت نامه ریجکتی را بررسی کنید و تمام جزئیات را به خوبی بررسی کنید.

۳٫ اشتباهات گذشته را اصلاح کنید، اسناد اضافی را به پرونده خود ضمیمه کنید و شایستگی خود را برای دریافت ویزا با استفاده از دلایل قانع کننده اثبات کنید. درخواست مجدد با همان اطلاعات حتی با وجود استخدام یک نماینده مهاجرت به رفع ریجکتی منجر نمی شود.

۳٫ در صورت اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا و رای افسر ویزا با دلایل قاطع و قانع کننده می توانید به دادگاه مهاجرت کانادا شکایت کنید.

۴٫ به زمانبدی در نظر گرفته شده برای درخواست دوباره دقت کنید.

درخواست نت پرونده

در بحث ریجکت شدن ویزای کانادا می توان از نت پرونده یا همان نت آفسیر استفاده کرد که اصطلاح مخصوص به خود را دارد. این عبارت ATIP مخفف کلمات Access to Information and Privacy و به معنی دسترسی به اطلاعات و حریم خصوصی به شکل آنلاین است که طی آن شخص می تواند یادداشت های افسر ویزا که حین بررسی پرونده وی از اطلاعات او برداشته است، را مشاهده کند. این درخواست درباره تمام ویزاهای کانادا قابل دسترسی است. اطلاعات این چنین در قالب چندین صفحه هستند و برای در دسترس گرفتن حداکثر به ۶ هفته زمان نیاز دارند.

 کسانی که جزو شهرواندن کانادا محسوب می شوند، افرادی که اقامت دائم در این کشور را دارند به علاوه شرکت ها و افراد حاضر در این کشور، می توانند درخواست نت پرونده داشته باشند. سایر افراد هم می توانند از طریق یک نماینده در کانادا به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

روند اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

بسته به نوع درخواستی که متقاضی دارد، مثلا با توجه به اینکه ویزای او چه نوعی است، می توان در خود خاک کانادا یا بیرون از آن درخواست اعتراض یا تجدید نظر را ارائه دهد. این تجدید نظر برای عوامل گوناگونی از جمله فسخ ویزای تحصیلی، فسخ ویزای توریستی، جلوگیری از اجازه کار در کانادا و دیگر موارد خواهد بود.

متقاضیانی که قصد رفع ریجکتی ویزای توریستی یا رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و مواردی از این دست را دارند، می توانند در قدم اول درخواست نت پرونده یا ATIP داشته باشند تا از روند بررسی شرایط ویزای خود با خبر شود. از این طریق می توانند به اطلاعات خصوصی خود و نحوه بررسی پرونده دسترسی داشته باشند.

در قدم بعدی هر فرد می تواند در دادگاه فدرال کانادا درخواست بررسی قضایی برای امتناع از صدور ویزا توسط افسر پرونده داشته باشد. این کار باعث می شود که دادگاه معقول بودن تصمیم گیری افسر را تایید یا رد کند که در کل شانسی برای شما ایجاد خواهد کرد.

دلایل اصلی ریجکتی درخواست ویزای کانادا و اقدامات مهم پس از ریجکتی

وقتی پیش از آنکه درخواست خود را به سفارت ارائه دهید، از دلایل اصلی و فرعی ریجکتی ویزای کانادا مطلع باشید، کمتر اتفاق می افتد که در چنین دامی گرفتار شوید. البته باز هم همه چیز به خودتان بستگی دارد، برخی با تصور اینکه شایسته دریافت ویزا هستند، توجه چندانی به اسناد ارائه شده به سفارت ندارند، یا چندان به جزئیات اهمیت نمی دهند.

در نهایت همین عدم توجه به عوامل بسیار کوچک و جزئی است که می تواند مشکل ساز باشد. هر چند در بسیاری از مواقع هم دلایل واضح و روشنی وجود دارد که رد درخواست را به دنبال خواهد داشت. به هر حال فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر اساس الزامات درخواست ویزا، می توانند منجر به رد درخواست شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست