اقامت و مهاجرت به فنلاند

اقامت و مهاجرت به فنلاند

اقامت و مهاجرت به فنلاند

 مهاجرت به فنلاند از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی و یا مهاجرت افراد خاص امکان پذیر است. متقاضی برای مهاجرت به فنلاند باید مطابق با هر روش شرایط خاصی را داشته باشد. داشتن جاب آفر برای مهاجرت کاری، پذیرش دانشگاه برای مهاجرت تحصیلی و همچنین تمکن مالی کافی برای مهاجرت سرمایه گذاری از جمله این شرایط است.

در حال حاضر از بهترین مسیرهای مهاجرت و اقامت فنلاند، می توان به مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق استارتاپ فنلاند اشاره کرد. تحصیل در این کشور محدودیت سنی ندارد هزینه تحصیل میانگین ۱۰ هزار یورو می باشد و متقاضیان تا یک سال پس از تحصیل فرصت برای پیدا کردن کار خواهند داشت. مهاجرت از طریق استارتاپ به فنلاند نیاز به یک بیزنس پلن داشته و حداقل سرمایه نیز بستگی به طرح تجاری متقاضی دارد. همچنین متقاضی باید تمکن مالی ماهانه ۱۲۰۰ یورو به ازای کل خانواده را ارائه دهد.

فنلاند یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی و واقع در شمال اروپا می باشد. این کشور با مساحتی بالغ بر ۳۳۸,۱۴۵ کیلومتر مربع به عنوان هشتمین کشور وسیع در اروپا شناخته می شود. کشور زیبای فنلاند به دلیل تعداد دریاچه های زیادی که دارد، به کشور هزار دریاچه معروف است.

زبان رسمی در فنلاند، زبان فنلاندی و سوئدی می باشد که البته فنلاند یکی از کشورهایی است که زبان انگلیسی میان مردم بسیار رواج دارد. فنلاند با کشورهای سوئد، نروژ و روسیه مرز مشترک دارد.

پایتخت این کشور شهر پر جمعیت هلسینکی می باشد. فنلاند در سال های گذشته در رتبه بندی جهانی شاخص های کیفیت زندگی، جزو کشورهای پیشرو بوده است. خدمات درمانی و پوشش بیمه عالی، امنیت بسیار بالای شهرهای فنلاند، نرخ بیکاری پایین و سطح بالای رفاه اجتماعی در این مورد تاثیر گذار بوده اند. تمامی این شاخص ها، دلیل بر محبوبیت فنلاند بین مهاجرین هستند.

شرایط مهاجرت به فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند باید از شرایط اداره مهاجرت فنلاند برخوردار باشید، تا دولت فنلاند قانع شود که شما فرد مناسبی برای دریافت این ویزا هستید و مانعی برای دریافت ویزا نداشته باشید.

داشتن سابقه کار

داشتن شرایط سنی

داشتن مدرک زبان

داشتن تمکن مالی

اخذ اجازه اقامت

مراحل مهاجرت به فنلاند

مراحل مهاجرت به فنلاند به ترتیب زیر است.

 • نوشتن فرم درخواست و اقامت به کشور فنلاند

  شما می‌توانید به صورت آنلاین با استفاده از سایت های مختلف فرم خود را به کشور فنلاند ارسال کنید و یا به صورت کتبی و کاغذی فرم خود را به سفارت فنلاند ارسال فرمایید.

 • اماده سازی مدارک مورد نظر

  شما باید علاوه بر فرم درخواستی که از طریق سایت برای اداره مهاجرت می‌فرستید، مدارک خود را نیز از طریق همان سایت بارگذاری کنید. اگر به صورت کاغذی فرم را ارسال می کنید، باید مدارک خود را هم به سفارت ارسال نمایید ولی باید توجه داشته باشید که در هردو صورت باید مدارک شما به زبان انگلیسی، فنلاندی و یا سوئدی ترجمه شده باشد.

 • رفتن به اداره مهاجرت

  بعد از اینکه فرم خود را ارسال کردید، باید به صورت حضوری به اداره مهاجرت،سفارت و یا کنسولگری فنلاند بروید تا کارهای مربوطه مانند عکس گرفتن و اثرانگشت را انجام دهید. و توجه داشته باشید که کپی مدارکی که با فرم به سفارت فنلاند ارسال کرده اید را همراه داشته باشید تا کار شما آسان تر و سریع تر انجام گردد.

 • منتظر ماندن برای نتیجه تصمیم گیری فرم و مدارک

  بعد از طی تمامی مراحل شما باید منتظر پاسخ سفارت فنلاند درباره فرم و مدارک خود باشید که این مرحله حدود ۶ یا ۹ ماه طول می‌کشد. اما این زمان می‌تواند بسته به مدارک و فرم شما کم یا زیاد شود.

 • مهاجرت به فنلاند

  پس از اینکه فرم شما توسط سفارت فنلاند بررسی شد درباره آن تصمیم گیری می‌شود.

اگر از طریق وب سایت درخواست خود را ارسال کرده باشید، نتیجه و پاسخ شما به حساب کاربری و یا ایمیل شما ارسال خواهد شد و اگر هم فرم خود را به سفارت ارسال کردید، نتیجه شما برای شما پست خواهد شد. بعد از ۳ هفته از  ارسال تایید مدارک و فرم شما،کارت اقامت شما به یک نمایندگی نزدیک شما ارسال می‌شود تا شما به سهولت بتوانید کارت خود را دریافت کنید. با دریافت این کارت شما می‌توانید پس از پشت سر گذاشتن تمام این مراحل به راحتی برای مهاجرت به فنلاند اقدام و در اداره مهاجرت فنلاند ثبت نام کنید.

راه های مهاجرت به فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند چندین راه وجود دارد که شما می توانید با توجه به وضعیت و شرایط خود بهترین راه را انتخاب کنید. هرکدام از راه های مهاجرت به فنلاند، شرایط و مزایای خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها پرداخته ایم:

سرمایه گذاری در فنلاند

کار در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تولد در فنلاند

ازدواج در فنلاند

پناهندگی در فنلاند

مهاجرت افراد خاص

اقامت فنلاند از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند مهاجرت کاری می باشد.این کشور همانند آلمان و یا اتریش، به متقاضیان ویزای جستجوی کار نمی دهد. ویزاهای کار در فنلاند به دو شکل می باشند:

کار پس از تحصیل: اقامت شخص فارغ التحصیل بین ۶ الی ۱۲ ماه تمدید می شود تا بتواند در خاک فنلاند کاریابی انجام دهد.

اخذ جاب آفر از کارفرمای فنلاندی: از طریق این پیشنهاد کاری شخص می تواند جهت دریافت ویزای کار در فنلاند اقدام کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

یکی از معمول ترین و پر کاربرد ترین روش های مهاجرت به فنلاند، تحصیل در فنلاند می باشد. افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند، اگر تحصیل آنها بیش از ۹۰ روز به طول انجامد نیاز به یک اقامت بلند مدت دارند که این اجازه اقامت به اندازه ادامه تحصیل به متقاضیان داده می شود.

مقطع تحصیلی طول دوره مدرک زبان مورد نیازجهت تحصیل به زبان انگلیسی هزینه تحصیل سالیانه به زبان انگلیسی
کارشناسی ۳ الی ۴ سال آیلتس ۶ حدود ۱۰,۰۰۰ یورو
کارسناسی ارشد ۱ الی ۲ سال آیلتس ۶٫۵ ۱۰,۰۰۰ الی ۱۲,۰۰۰
دکتری ۳ الی ۵ سال آیلتس ۷ و بالاتر ـــ

در صورت تمایل برای ویزای فنلاند از طریق تحصیل باید بدانید گپ تحصیلی و محدودیت سنی چندان اهمیتی در فنلاند ندارد. هزینه تحصیل در فنلاند میانگین ۱۰ هزار یورو است. متقاضی اصلی سه ماه پیش از مراجعه به سفارت فنلاند باید میزان ۱۵ هزار یورو برای خودش، ۹ هزار یورو برای همسر و به تعداد فرزندان ۶ هزار یورو در حساب خود داشته باشد.

همچنین متقاضی می تواند در حین تحصیل به زبان انگلیسی، دوره های زبان فنلاندی را نیز به صورت رایگان در دانشگاه بگذراند. اگر موفق به اخذ مدرک A1 و یا A2 شود سی درصد تخفیف شهریه و در صورت گرفتن مدرک B1 یا B2 می تواند تا هفتاد درصد تخفیف شهریه بگیرد. متقاضی تا یک سال پس از تحصیل زمان دارد تا در این کشور مانده و به دنبال کار بگردد، همچنین در فنلاند سال های تحصیل جزو سال های اقامت محسوب می شوند و این امر موجب سهولت در اخذ اقامت می شود.

فرصت ها و روش های سرمایه گذاری در فنلاند بسیار متنوع می باشند، اما باید به این نکته توجه داشت که همه انواع سرمایه گذاری ها در فنلاند موجب کسب اقامت این کشور نمی شود. خرید ملک و خرید سهام در فنلاند موجب کسب اقامت نمی شود. 

 • شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت
 • ثبت شرکت یکی از برترین مسیرهای سرمایه گذاری و مهاجرت به فنلاند می باشد. از مهمترین شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت می توان به ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری اشاره نمود. بیزینس پلن شما توسط دولت این کشور بررسی می شود و در صورتی که طرح تجاری شما برای فنلاند سود آور شناخته شود، می توانید اقامت این کشور را کسب کنید. در ابتدای امر ثبت شرکت می بایست به اداره بازرگانی و ثبت شرکت های تجاری در فنلاند اطلاع دهید. شرکت شما می بایست برای پرداخت مالیات در فنلاند نیز ثبت شود. با توجه به شرکت های متعددی که برای تاسیس در فنلاند وجود دارد، هزینه های ثبت شرکت در فنلاند نیز متفاوت می باشد به عنوان مثال شرکت سهامی خاص نیاز به سرمایه مشخص شده ای ندارد در صورتی که برای شرکت سهامی عام می بایست حداقل ۸۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید. از مهمترین مراحل و شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت می توان به انتخاب نوع شرکت، ارائه بیزینس پلن و مدارک لازم، تصویب اساس نامه شرکت مورد نظر شما توسط اداره ثبت تجارت در کشور فنلاند، انتخاب یک نام برای شرکت و در نهایت ثبت شرکت در اداره ثبت تجارت در کشور فنلاند، اشاره نمود. رسیدن به اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت برای اتباع ایرانی یک مسیر مشکل و پر ریسک است لذا توصیه می شود حتما از وکلای خبره راهنمایی دریافت نمایید.
 • اقامت فنلاند از طریق نوآفرینی و استارت آپ
 • نوآفرینی و استارت آپ از راه های سرمایه گذاری در کشور فنلاند می باشند که سرمایه گذاران می تواند با اقدام از طریق این دو روش علاوه بر سودآوری به اخذ اقامت فنلاند نیز دست یابند. برای استارت آپ و کار آفرینی در فنلاند، سرمایه گذار باید در ابتدا بیزینس پلن ارائه نماید. طرح اقتصادی باید قابل رشد و پیشرفت باشد.در کار آفرینی نیز اخذ اقامت در صورت تایید اظهارنامه مثبت امکان پذیر خواهد بود.
 • در استارت آپ فنلاند طرح اقتصادی باید در ابتدا مورد تایید سازمان تجارت فنلاند قرار گیرد اگر همه عوامل لازم محیا باشد در ابتدا اقامت دو ساله برای متقاضی صادر می گردد. این اقامت قابل تمدید است و پس از ۴ سال می تواند به اقامت دائم منجر شود. این پروسه ۶ ماه زمان می برد و نیازی به مدرک زبان ندارد. شرط حضور شش ماهه دارد و متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه ببرد. میزان سرمایه مرتبط با نوع طرح است ولی برای اخذ ویزا متقاضی باید تمکن مالی ۱۲۰۰ یورو ماهانه را ارائه دهد. 
 • اقامت فنلاند از طریق خرید ملک
 • خرید ملک برای خارجی ها در کشور فنلاند از سال ۲۰۰۰ در مجمع الجزایر الند این کشور امکان پذیر شده است. متقاضی خرید ملک در این کشور در ابتدا باید مجوزی از وزارت دفاع دریافت نماید و نقل و انتقال آن باید توسط دفتر اسناد رسمی صورت پذیرد. همانطور که گفتیم خرید ملک در فنلاند برای همه با توجه به رعایت شرایط ممکن است اما اگر بخواهید با خرید ملک به مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور بیندیشید، خرید ملک نمی تواند راه گشای این امر باشد و این کشور با خرید ملک به خریدار اقامتی نمی دهد.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

یکی از راه های دست یابی به تابعیت فنلاند، مهاجرت به فنلاند از طریق تولد می باشد. کشورهای مختلف جهت اعطای تابعیت به متولدین در خاک خود از قانون خاک و قانون خون استفاده می کنند. در کشور فنلاند در این مورد از قانون خون استفاده می شود. به این معنی که اشخاص در صورت داشتن شرایط زیر می توانند از کسب اقامت فنلاند از طریق تولد استفاده بکنند:

 • مادر کودک شهروند فنلاندی باشد
 • پدر کودک شهروند فنلاندی باشند
 • البته در این مورد پدر و مادر کودک باید به صورت رسمی ازدواج کرده باشند.
 • پدر فنلاندی کودک از دنیا رفته باشد
 • با این شرط که قبل از تولد فرزند با مادر وی ازدواج کرده باشد.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج یکی از روش های موجود به منظور مهاجرت به فنلاند می باشد. شخصی که با یک تبعه فنلاندی ازدواج می کند، در صورت داشتن شرایط مورد نیاز می تواند به اقامت فنلاند برسد.

در قانون فنلاند زوجین به اشخاصی گفته می شود که به مدت دو سال با هم در یک خانه زندگی کرده اند. این زوجین می توانند از یک جنس نیز باشند. دولت فنلاند ازدواج همجنس گرایان را قبول می کند.

در قدم اول جهت مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج باید ثابت شود که این ازدواج صوری نمی باشد. سپس تبعه فنلاندی باید نشان دهد که در فنلاند شاغل می باشد و تمکن مالی خوبی جهت گذران زندگی یک زوج را دارد. جهت مهاجرت به فنلاند از این طریق باید شرایط زیر احراز شوند:

 • یکی از زوجین شهروند فنلاند باشد
 • ازدواج به صورت رسمی ثبت شده باشد
 • شهروند فنلاندی در فنلاند زندگی بکند و یا قصد زندگی کردن در فنلاند را داشته باشد
 • باید هر دو شخص مجرد باشند
 • ارائه مدارک هویتی مانند پاسپورت و کارت ملی
 • تکمیل فرم های مربوطه

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

 • موسسه MIE، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. این مطلب صرفاً جهت بالا بردن اطلاعات شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد.

فنلاند یکی از کشورهای عضو در کنوانسیون ژنو می باشد. بر اساس این کنوانسیون، کشورهای عضو موظف هستند به اشخاصی که دارای شرایط هستند پناهندگی بدهند و از آنها به دلیل وجود خطرات احتمالی حمایت کنند.

پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلیل نژاد، قومیت، دین، مذهب و عضویت در گروه های سیاسی و اجتماعی، بیم آن می رود از طرف کشور و دولت مبدا مورد آزار و اذیت قرار بگیرد. البته در سال های گذشته خیلی از افراد با دلایل ساختگی به دنبال مهاجرت به فنلاند از راه پناهندگی بوده اند. این امر بیشتر به دلیل عدم آگاهی و آشنایی افراد به راه های دیگر مهاجرتی صورت می پذیرد. پناهندگی همواره با خطرهای زیادی همراه بوده است. همچنین شرایط زندگی پناهندگان در کمپ ها و اردوگاه های پناهندگان چندان مناسب نمی باشد.

در کشور فنلاند اشخاص در سفارت های خارج از خاک فنلاند نمی توانند درخواست، پناهندگی در فنلاند بدهند. همچنین در زمان بررسی درخواست شخص، او نباید از فنلاند خارج شود که در این صورت مقامات فنلاند می توانند درخواست او را لغو کنند.

اقامت فنلاند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی از روش های فرعی مهاجرت به فنلاند ملک پور علاوه به شش روش اصلی مهاجرت، مهاجرت افراد هنرمند و موفق است. در این روش شخص باید ثابت کند که در یک مرکز‌ آموزش عالی که در زمینه های هنری فعالیت می کند تحصیل کرده است. همچنین باید نشان دهد که در کشور مبدا فعالیت هنری و حرفه ای در زمینه تحصیلی خود داشته داست. داشتن جوایز و نشان های بین المللی و حضور در فستیوال های هنری و یا ورزشی بین المللی بسیار تاثیرگذار می باشد. پس از ارائه این شرایط و کسب اقامت، اشخاص باید از طریق رشته هنری و یا حرفه ای خود کسب درآمد داشته باشند. بنابراین این درآمد زایی از سمت دولت فنلاند مورد بررسی قرار می گیرد. در حال حاضر این نوع اقامت در فنلاند ارائه نمی شوند ولی متقاضیان اخذ اقامت از این طریق می توانند مقاله ویزای هنرمندان اتریش را مطالعه و شرایط خود را ارزیابی نمایند.

آسان ترین راه مهاجرت به فنلاند

 دانستن اینکه کدام یک از روش های عنوان شده برای مهاجرت به فنلاند جزء آسان ترین راه مهاجرت می باشد، وابسته به شرایط شخص متقاضی است. متقاضی باید از پس از بررسی شرایط خود، روش مورد نظر را ارزیابی نماید. در هر یک از روش های فوق می توان با ارائه مدارک و کسب شرایط لازم به این کشور مهاجرت نمود. با این تفاسیر برای مهاجرت به فنلاند روش تحصیلی در صورتی که دارای شرایط لازم باشید یکی از بهترین، کم هزینه ترین و کم ریسک ترین مسیر ها خواهد بود. در خصوص مسیرهای کاری و سرمایه گذاری پرونده های مهاجرت به فنلاند دارای پیچیدگی بیشتری هستند که لازمه پیشبرد آن کمک گرفتن از یک وکیل متبحر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای کسب اقامت فنلاند

نوع اقامت در فنلاند با توجه به نوع مهاجرت و هدف مهاجرتی متفاوت خواهد بود بر این اساس مدارک لازم نیز می تواند متناسب با نوع اقامت متفاوت باشد اما عموماً شخص متقاضی به یک دعوت نامه کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… نیاز خواهد داشت. در زیر مدارک مورد نیاز برای کسب اقامت فنلاند را مشاهده می کنید:

فرم درخواست متناسب با نوع مهاجرت

پاسپورت معتبر با حداقل دارا بودن دو صفحه خالی

۲ عدد عکس

گواهی ازدواج در صورت درخواست اقامت برای همسر

گواهی تولد برای فرزندان در صورت داشتن فرزند

پوشش بیمه 

مدارک تحصیلی کپی و اصل آن

رزومه کاری در صورت درخواست مهاجرت کاری

مدارک هویتی

تمکن مالی لازم

زندگی در فنلاند برای ایرانیان

براساس آمار به دست آمده از شهروندان ایرانی، حدود ۲۰ درصد از آنان تمایل به مهاجرت دارند و به دنبال راهی هستند که مهاجرت به فنلاند برایشان آسان باشد. همانطور که می‌دانید، هر کشوری دارای ضوابط و قوانین خاص خود است که برای ایرانیان ممکن است چالش‌برانگیز یا آسان باشد.

با توجه به عدم سخت‌گیری‌های دینی، رفاه اجتماعی بالا و اعتبار پاسپورت کشور فنلاند، این کشور جذابیت زیادی برای مهاجرت ایرانیان ایجاد کرده است. بهترین راه‌ها برای ایرانیان ممکن است شامل کسب اقامت از طریق تحصیل، تخصص و شغل، و یا سرمایه‌گذاری باشد.

بهترین شهرها برای مهاجرت به فنلاند

فنلاند که به خاطر کیفیت بالای زندگی، خدمات اجتماعی پیشرفته و مناظر زیبا شهرت دارد، طیف وسیعی از شهرها را ارائه می دهد که به ویژه برای مهاجرانی که به دنبال شروعی تازه هستند جذاب هستند. هر شهر جذابیت، فرصت ها و پیشنهادهای فرهنگی منحصر به فرد خود را دارد. در اینجا برخی از بهترین شهرهایی که برای مهاجرت به فنلاند باید در نظر گرفته شوند، آورده شده است:

هلسینکی

پایتخت و بزرگترین شهر فنلاند، هلسینکی، یک مرکز پویا و جهانی است. هلسینکی که به‌خاطر طراحی پیشرفته، صحنه‌های هنری پر جنب و جوش و فرصت‌های شغلی متنوع شناخته می‌شود، جاذبه‌ای برای افراد حرفه‌ای و خلاق است. حمل و نقل عمومی کارآمد، مراقبت های بهداشتی عالی و موسسات آموزشی بیشتر به جذابیت آن کمک می کند.

اسپو

اسپو که در مجاورت هلسینکی قرار دارد، دومین شهر بزرگ فنلاند و بخشی از منطقه شهری هلسینکی است. اسپو ترکیبی عالی از امکانات شهری و زیبایی طبیعی را ارائه می دهد. این شهر به دلیل معماری مدرن، کسب‌وکارهای نوآورانه و فضاهای تفریحی متعدد، شهرت دارد که آن را به انتخابی ایده‌آل برای خانواده‌ها و افراد حرفه‌ای تبدیل می‌کند.

تامپره

تامپره، واقع در بین دو دریاچه بزرگ، شهری با تاریخ صنعتی غنی و بخش فناوری رو به رشد است. فضای دلپذیر شهر، رویدادهای فرهنگی و تاکید بر تعادل بین کار و زندگی، آن را به مقصدی جذاب تبدیل کرده است. تامپره به ویژه برای کسانی که به دنبال یک سبک زندگی آرام تر بدون به خطر انداختن فرصت های شغلی هستند جذاب است.

تورکو

تورکو به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای فنلاند، دارای میراث تاریخی و فرهنگی غنی است. این شهر که در ساحل جنوب غربی واقع شده، اسکله ای پر جنب و جوش، معماری قرون وسطایی و جامعه دانشگاهی پر رونقی را ارائه می دهد. محیط دلپذیر و حس اجتماعی قوی تورکو آن را به انتخابی عالی برای مهاجران تبدیل کرده است.

اولو

اولو واقع در شمال فنلاند، مرکز نوآوری های تکنولوژیکی و آموزش است. Oulu که به دلیل صنایع پیشرفته و مراکز تحقیقاتی خود شناخته شده است، ترکیبی منحصر به فرد از امکانات شهری و نزدیکی به طبیعت را ارائه می دهد. تمرکز این شهر بر فناوری و آموزش، آن را برای متخصصان در این زمینه ها جذاب می کند.

رووانیمی

برای کسانی که مسحور جادوی لاپلند هستند، رووانیمی دروازه ای به قطب شمال است. رووانیمی به عنوان زادگاه رسمی بابانوئل شناخته می‌شود و مناظر طبیعی خیره‌کننده و تجربه‌ای بی‌نظیر را ارائه می‌دهد. رووانیمی با وجود موقعیت شمالی خود، محیطی دلپذیر برای ساکنان فراهم می کند.

وکیل مهاجرت به فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند راه ها و روش های متفاوتی وجود دارد که متقاضی مهاجرت به این کشور با بررسی هر یک از این شرایط و شرایط خود می تواند بهترین راه را برگزیند. برای اینکه این تصمیم گیری مهم درست به سرانجام برسد می توان از مشاور مدد جست. علاوه بر این برای اینکه طی مسیر به صورت صحیح انجام شود و متقاضی بتواند در کمترین زمان ویزا خود را دریافت نماید و اقامت فنلاند را اخذ نماید باید اطلاعات کافی همراه با تجربه داشت که این امر نیز می تواند با تکیه بر یک وکیل مهاجرتی مطمئن انجام شود. موسسه MIE مفتخر است تمامی خدمات لازم از مشاوره تا مهاجرت و اخذ اقامت را به متقاضیان گرامی ارائه نماید. تمامی مراحل توسط زبده ترین و با تجربه ترین وکلای محلی و مشاوران صورت می پذیرد.

برای سرمایه گذاری در این کشور نیز این موسسه می تواند علاوه بر طی مسیرهای مربوطه مهاجرتی در زمینه نوع سرمایه گذاری و موفقیت در سرمایه گذاری در ابتدا متقاضیان را راهنمایی نماید و تمامی مراحل مربوطه به نوشتن طرح و ایده و بیزنس پلن و ثبت شرکت ارائه نماید.

هزینه مهاجرت به فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند می بایست هزینه های مهاجرتی به این کشور در نظر گرفته شود. هزینه مهاجرت به فنلاند با توجه به نوع هدف مهاجرتی فرد می تواند متفاوت باشد. هر یک از روش های گفته شده دارای هزینه های خاص خود می باشند. مهاجرت های کاری کم هزینه ترین و مهاجرت های سرمایه گذاری پرهزینه ترین نوع مهاجرت خواهد بود. روش هایی مانند مهاجرت از طریق ازدواج هزینه خاصی در پی نخواهد داشت. در هر صورت و هر نوع از راه های مهاجرت به فنلاند، متقاضی باید توانایی لازم برای صرف هزینه های روش درخواستی را ارائه نماید.

 • هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند
 • در مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند، متقاضی باید هزینه های تحصیل در این کشور که اعم از شهریه و هزینه زندگی در فنلاند است را در نظر داشته باشد. شهریه ها در این کشور تقریباً مقرون به صرفه است و از ۷ هزار یورو، با توجه به رشته و دانشگاه آغاز می گردد. دانشجویان باید علاوه بر شهریه تحصیلی در دانشگاه های فنلاند، هزینه زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. هزینه زندگی دانشجویی در کشور فنلاند می تواند برای هر فرد متفاوت باشد اما عموماً هزینه ها حدود ۷۰۰ الی ۱,۱۰۰ یورو در ماه خواهد بود که با توجه به فاکتورهایی نظیر محل سکونت، کیفیت زندگی، هزینه های فرد و… متغیر خواهد بود.
 • حداقل سرمایه برای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در فنلاند انواع مختلفی دارد که شخص متقاضی می بایست متناسب با نوع سرمایه گذاری مربوطه، سرمایه لازم را وارد نماید. روش هایی مانند خرید ملک و کارآفرینی می توانند از پر هزینه ترین نوع اقامت فنلاند باشند اما در مقابل روش هایی مانند استارت آپ و ثبت شرکت از کم هزینه ترین نوع سرمایه گذاری و اخذ اقامت فنلاند می باشند.
 • استارتاپ فنلاند حداقل هزینه ندارد و تمکن مالی خانواده باید ماهانه ۱۲۰۰ یورو باشد. 

هزینه های زندگی در فنلاند

در طول روند بررسی مهاجرت به فنلاند یکی از شاخص های مهم و تاثیر گذار در تصمیم گیری هزینه های زندگی در فنلاند می باشد. مسلماً آگاهی به هزینه های زندگی از جمله هزینه مسکن، حمل و نقل، مواد غذایی و کالاهای اولیه مورد نیاز سبب می شود که قدم های صحیحی در جهت مهاجرت به فنلاند برداشته شوند. در جدول زیر هزینه های خدمات و کالاهای ضروری در کشور فنلاند بیان شده است:

خدمات و کالای مورد نظر هزینه به یورو
آب معدنی ۱٫۶
یک لیتر شیر ۰٫۹
یک قرص نان ۱٫۸
یک کیلو برنج ۱٫۷
۱۲ عدد تخم مرغ ۱٫۸
یک کیلو پنیر ۶
یک کیلو گوشت سفید ۹٫۴
یک کیلو گوشت قرمز ۱۳٫۳
سیب ۲
موز ۱٫۵
سیب زمینی ۱٫۲۴
بلیط مترو یک طرفه ۳
یک لیتر بنزین ۱٫۵
اجاره آپارتمان در مرکز شهر ۸۰۰
اجاره آپارتمان در بیرون شهر ۵۵۰

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

برای اینکه بخواهید یک مهاجرت درست و هدفمند داشته باشید باید تمامی زوایای مهاجرت خود را بررسی نمایید. بررسی مزایا و معایب می تواند زوایای مهاجرت را نشان دهد. در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مزایا مهاجرت به فنلاند
 • پایین بودن نرخ جرم و جنایت و فساد در فنلانددستمزد بالاامکانات بالاکشوری صنعتیدارای اقتصاد پویا
 • تسلط اکثر مردم این کشور بر زبان انگلیسی و امکان برقراری ارتباط با این زبان
 • دارا بودن بهترین روش های درمانی
 • کسب عنوان شاد ترین مردم دنیا
 • دارا بودن بهترین سیستم آموزشی در دنیا
 • معایب مهاجرت به فنلاند
 • زمستان های سخت و طاقت فرساهزینه های زندگی در این کشور بالا می باشد.دشواری یادگیری زبان فنلاندی
 • مالیات بالا
 • آب و هوای سرد

اخذ اقامت دائم و تابعیت فنلاند

مهاجرت به فنلاند و دست یابی به اقامت در فنلاند و همچنین تابعیت فنلاند همواره طرفداران زیادی بین هموطنان ما داشته است.  افراد می توانند از راه های تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری به اقامت و تابعیت در فنلاند برسند. مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از کم ریسک ترین و بهترین این روش هاست. در روش تحصیلی در مقاطع مختلف امکان اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین ویزای تحصیلی وجود دارد. پس از پایان تحصیلات، اقامت دانشجویان جهت کاریابی تا ۱۲ ماه قابل تمدید خواهد بود. در صورتی که شخص موفق شود شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کند، می تواند به اقامت موقت در فنلاند برسد.

لطفا توجه داشته باشید که موسسه ملک پور برای برخی رشته ها تضمین ورود به بازار کار را دارد. پس از گذشت ۴ الی ۵ سال از این مدت امکان تبدیل آن به اقامت دائم وجود دارد. در روش های کاری و سرمایه گذاری نیز افراد پس از گذراندن حدود ۵ سال می توانند به اقامت دائم فنلاند برسند. در فنلاند همانند سایر کشورهای اروپایی شخصی که اقامت دائم داشته باشد پس از گذشت ۲ الی ۴ سال می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت کند و پاسپورت فنلاند را اخذ نماید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به فنلاند شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

بهترین راه برای مهاجرت به فنلاند کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به فنلاند بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار فنلاند، تحصیل در دانشگاه های فنلاند و سرمایه گذاری در فنلاند از بهترین راه های مهاجرت به فنلاند است.

کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به فنلاند چیست؟

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به فنلاند است. تحصیل در فنلاند نیز دومین روش کم هزینه است.

آیا برای مهاجرت به فنلاند باید حتما از طریق وکیل اقدام کنیم؟

خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به فنلاند را بیاموزید. اما مسلماً وکیل می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست