اطلاعات تکمیلی پذیرش مهاجران از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا  IRCC جزئیات برنامهٔ خود برای پذیرش متقاضیان اقامت دائم در سه سال آینده را ، برای سال‌های ۲۰۲۶-۲۰۲۴ ، به شرح زیر منتشر کرد:

  • ۴۸۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۴

  • ۵۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۵

  • ۵۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۶

اطلاعات تکمیلی پذیرش مهاجران

اطلاعات تکمیلی پذیرش مهاجران-کانادا

کانادا با هدف رشد مهاجرت و اقامت فرانسویی‌زبان‌ها در خارج از کبک، برنامه‌های مهاجرتی خود را از سال ۲۰۲۲ پیش برده است، با تکیه بر این طرح در سال ۲۰۲۲ شاهد رشد ۴.۴ درصدی اقامت دايم فرانسوی‌زبان‌ها در خارج از کبک بوده‌اند؛ اهداف جدید اقامت دائم فرانسوی‌زبانان در خارج از کبک سالانه و به تدریج در حال افزایش است: ۶ درصد برای سال ۲۰۲۴، ۷ درصد در سال ۲۰۲۵ و ۸ درصد در سال ۲۰۲۶ .

اطلاعات تکمیلی پذیرش

مهاجران نقش مهمی در بازار کار و رشد اقتصاد کانادا در حال و آینده دارند، تلاش کانادا بر این است که با بهره‌مندی از مهارت‌های آنها برای دستیابی به اهداف کلیدی مانند حمایت از طرح‌های پایدار برای رسیدن به اقصاد سبز و کاهش گازهای گلخانه‌ای و اقتصاد دیجیتال کمک بگیرد. همچنین بدون ایجاد مانع برای برای موفقیت و گسترش ِمشاغل و کسب‌وکارهای کانادایی، کانادا قصد دارد شکاف موجود بین تقاضا و کمبود نیروی کار را در بخش‌های حیاتی (مانند حوزه‌های بهداشت، علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)، تجارت، حمل‌و‌نقل و کشاورزی) بهبود بخشد. دولت کانادا به انجام تعهدات بشردوستانه خود پایبند است، در همین راستا اهداف مهاجرتی خود را محدود به بخش اقتصادی نمی‌کند، بلکه باید حمایت و خدمات مورد نیاز تازه‌واردان و کانادایی‌ها را در بخش‌های مختلف از جمله مسکن و مراقبت های بهداشتی را نیز در نظر می‌گیرد. کانادا بنا به سنت قوی خود در حمایت از خانواده، به اهمیت حضور و حمایت خانواده برای رفاه حال تازه واردان و سازگاری اجتماعی آنها آگاه است و می‌داند این امر منفعت اقتصادی به همراه دارد: همسران مهاجرین نیز اغلب به بع عنوان نیروی کار، وارد باز کار می‌شوند و به افزایش درآمد خانوار کمک می‌کنند، و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با مراقبت از کودکان به حامیان مالی خود اجازه می‌دهند وارد بازاز کار شوند یا در شغل خود باقی بمانند. هماهنگی، همکاری، ارتباطات و مشارکت برای استقبال از تازه واردان، و اطمینان از وجود حمایت‌های مناسب برای کمک به آنها برای دستیابی به نتایج مثبت، بسیار مهم است. در راستای این امر، IRCC برای ایجاد یک رویکرد کل دولتی و اجتماعی، برنامه‌ریزی و هماهنگی یکپارچه‌ای در سطوح دولتی و با شرکا و ذینفعان انجام داده است.

اطلاعات تکمیلی پذیرش

(۱)رشد تدریجی و سالانه پذیرش فرانسوی‌زبان‌ها در خارج از کبک: ۶ درصد در سال ۲۰۲۴،۷ درصد هدف در سال ۲۰۲۵ و هدف ۸ درصد در سال ۲۰۲۶؛ این درصد‌های پذیرش اعلام شده مازاد بر جمع کل پذیرش‌های فدرال نیست. این اهداف پذیرشی در خارج از کبک هستند و بنابراین بر در تعداد کل پذیرش‌هایِ برنامه فدرال محاسبه می‌شوند. هنگامی که کبک برنامه سطوح مهاجرتی خودرا برای ۲۰۲۴ ارائه کند، ممکن است این اعداد به به‌روز رسانی شوند.

(۲) شامل این برنامه‌ها می‌شود:(اطلاعات تکمیلی پذیرش)

– Federal Skilled Worker Program

– Federal Skilled Trades Program

– Canadian Experience Class

(۳) شامل تغییر برنامه‌های اقامتی موقت به اقامت دائم می‌شود (temporary resident to permanent resident pathways)، با احتساب تمامی پذیرش‌های پیش‌بینی‌شده تا پایان سال ۲۰۲۳.

(۴) برنامه استارت آپ و برنامه افراد خوداشتغال

(۵) پس از فعال شدن برنامه منتخبین شهرداری Municipal Nominee Program ، پذیرفته شدگان تحت این برنامه در این گروه جای می‌گیرند.

(۶) این گروه شامل افراد واجد شرایط زیر می‌شود :

– مراقبین کودک در منزل

–  کارگر کارهای منازل

–  پذیرش‌هایی از برنامه‌های مراقبین قبلی که درخواست‌ها آنها در حال بررسی است: مراقبت از کودکان و مراقبت از افراد با نیازهای پزشکی

(۷)  بر اساس توافق دولت فدرال کانادا و کبک، کبک مسئولیت ومدیریت کامل انتخاب مهاجران به مقصد  کبک را برعهده دارد، به استثنای گروه خانواده و افراد تحت حمایت دولت. اهداف پذیرش برای برنامه‌های اقتصادی کبک به شرح زیر تخمین زده می‌شود: ۳۷۹۹۰ نفر در سال ۲۰۲۴ا، ۳۴۵۰۰ در سال ۲۰۲۵، ۳۵۵۰۰ در سال ۲۰۲۶.

(۸) افرادی که از لحاظ حقوق بشری نیاز به حمایت‌ دارند: LGBTQI+

(۹) شامل تعهدات کانادا در قبال  پذیرش مهاجران افغانستانی، اویغورها و سایر مسلمانان ترکِ اوراسیایی

(۱۰) شامل پذیرش افرادی با اجازه اقامت است که به دلایل بشردوستانه و به دلایل سیاست‌های عمومی کانادا، می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند.

(۱۱) اهداف تعیین شده برای سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ تا اول نوامبر همان سال تأیید مجدد یا بازنگری خواهند شد.

(۱۲) گروه‌های شغلی خاصی که برای دوره‌های انتخابی مشاغل‌محور اعلام می‌شوند، به غیر از جمع کل این گروه‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست