آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS Life Skills) مخصوص داوطلبانی است که قصد مهاجرت و دریافت اقامت انگلستان را داشته و در عین حال به دنبال آزمونی به مراتب ساده تر از آیلتس هستند.

موسسه زبان های خارجی سفیر اندیشه  این دوره را نیز با مجرب‌ترین استادان و بالاترین کیفیت برگزار می‌کند.

با ما همراه باشید تا شما را با آزمون IELTS Life Skills آشنا کنیم.

آزمون آیلتس سال هاست که در دو نسخه عمومی (General) و آکادمیک (Academic) برگزار می‌شود اما این نسخه از آزمون آیلتس که نام آن آیلتس لایف اسکلیز (IELTS Life Skills) است به تازگی معرفی شده و ساختار آن متفاوت از نسخه های جنرال و آکادمیک است.

بعضی از موضوعات رایج در مهارت گفتار (Speaking) آیلتس لایف اسکیلز، علاقه مندی ها، آموزش، مشکلات اجتماعی، اوقات فراغت، وسایل نقلیه و خانواده هستند.

تفاوت آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS) با دیگر نسخه های آیلتس چیست؟

 •  آزمون لایف اسکیلز، قسمت نوشتن (Writing) و خواندن (Reading) ندارد.

 • در بخش صحبت کردن (Speaking) آزمون life skills بر خلاف نسخه جنرال و آکادمیک آّیلتس که به صورت فردی برگزار می‌شود، فرد آزمون دهنده با یک شرکت کننده دیگر آزمون خواهد داد.

 • آیلتس لایف اسکیلز نمره ندارد (یعنی مانند آیلتس، مهارت زبانی داوطلب بر اساس نمرات از ۱-۹ نشان داده نمی‌شود)، بلکه نمره داوطلب به صورت قبول یا عدم قبولی در امتحان اعلام می‌شود.

  نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS) در سه سطح تعریف می‌شوند:

  A1

  زبان آموزانی که در این گروه قرار می‌گیرند، زبان انگلیسی را در حد ابتدایی یاد گرفته‌اند.

  تقریبا ۱۰۰۰ کلمه کلیدی انگلیسی را بلد هستند.

  دانش گرامری آنها به حال ساده، گذشته ساده، حال استمراری و آینده ساده خلاصه می‌شود.

  A2

  دانش گرامری این دسته کمی وسیع‌تر است، به طوری که این گروه از زبان آموزان قادرند جملات طولانی‌تری بسازند.

  می توانند از تعدادی افعال ناقص استفده کنند و دایره واژگان کلیدی تا حدود ۲۰۰۰ را به نمایش بگذارند.

  دانش گرامری این سطح، تا استفاده از جملات شرطی و تا حد قابل قبولی از آگاهی از زمان های مختلف در زبان انگلیسی افزایش می‌یابد.

  دامنه واژگان این گروه از افراد بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کلید واژه است.

لایف اسکیلز

آزمون-لایف اسکیلز

نحوه انجام امتحان آیلتس لایف اسکیلز

در بخش اول به مدت حدود ۹ دقیقه ممتحن سوال هایی را درباره موضوعات عمومی مثل شغل شما و آب و هوا، تحصیل، محل زندگی،ملیت،عادت های زندگی،تفریح ها و اوقات فراغت از شما می پرسد.

در قسمت دوم بخش اول  آیلتس لایف اسکیلز ممتحن به هر یک از شرکت کننده ها یک موضوع می دهد و از آنها می خواهد تا از هم دیگر سوال هایی درباره آن موضوع بپرسند.هر کدام ۱٫۵ دقیقه وقت دارند تا سوال هایی را که می سازند بر روی کاغذ بنویسند.بعد از آن هر کدام ۲ دقیقه وقت دارند تا پرسش و پاسخ را انجام دهند.

بخش دوم آیلتس لایف اسکیلز

در این بخش قسمت شنیداری یا همان Listening انجام می شود. ابتدا ممتحن از شرکت کنندگان سوالی را می پرسد که یک سوال مشترک از هر دو نفر می باشد و سپس ۲ فایل صوتی پخش می شود و آنها بعد از گوش دادن با توجه به سوال ممتحن از هر کدام از فایل های صوتی پاسخ می دهند.به فرض مثال در دو فایل صوتی یک نفر قصد دارد به انگلستان مسافرت کند و فرد دیگر در فایل صوتی دوم قصد دارد به آمریکا مسافرت کند. پس سوال مشترک این است که مقصد شخص مسافر کجاست؟و ممتحن مشخص می کند کدام شرکت کننده با توجه به کدام فایل باید پاسخ دهند البته بعد از پخش هر دو فایل، بنابراین شما باید به هر دو فایل با دقت گوش دهید.

در مرحله بعد ممتحن قبل از پخش فایل صوتی از هر نفر سوال یا سوال های دیگری که متفاوت از سوال شرکت کننده دیگر است می پرسد و از شرکت کننده ها می خواهد بعد از گوش دادن به فایل صوتی به سوالات پاسخ دهند.می توانید قبل از پخش فایل سوالات را یادداشت کنید.

آیلتس لایف اسکیلز IELTS LIFE SKILLS

بخش سوم آیلتس لایف اسکیلز

در این بخش ممتحن به شرکت کنندگان یک موضوع مشترک می دهد و باید دو شرکت کننده با هم درباره آن صحبت کنند و از هم سوال بپرسند.مثلا ممتحن می خواهد که درباره چگونگی گذراندن تعطیلات تابستان با هم صحبت کنید.

سطح A1

 آیلتس لایف اسکیلز

اگر در انگلستان بستگان درجه یک یا همسر شما زندگی می کنند و قصد دارید تا به واسطه آنها اقامت انگلیس را بگیرید باید در سطح A1 آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنید.

مدت زمان امتحان ۱۶ تا ۱۸ دقیقه طول می کشد.

سطح A2

 آیلتس لایف اسکیلز

اگر در حال حاضر ویزای انگلستان را دارید و می خواهید آن را تمدید کنید باید در این سطح شرکت کنید که فقط در خود انگلستان برگزار می شود.مدت زمان آن کمتر از ۲۰ دقیقه است.

سطح B1

 آیلتس لایف اسکیلز

این سطح از آزمون مخصوص افرادی است که در انگلستان زندگی می کنند و می خواهند اقامت دایمی این کشور را دریافت کنند و مدت زمان آن کمتر از ۲۲ دقیقه است.

آیلتس لایف اسکیلز IELTS LIFE SKILLS

موضوعات آیلتس لایف اسکیلز

معمولا از موضوعات عمومی از قبیل موضوعات زیر هستند:

personal experiences

تجربیات شخصی

family and friends

خانواده و دوستان

buying goods

خریدن کالاها

work

کار

health

سلامتی

leisure

اوقات فراغت

education/training

تحصیلات/ آموزش

transport

حمل و نقل

housing

خانه داری

weather

آب و هوا

برای آشنایی بیشتر و دقیق‌تر با آزمون آیلتس لایف اسکیلز، می توانید به سایت رسمی آزمون مراجعه کنید:

IELTS Life Skills

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست