Animated-Flag-Germanyسیلابس آلمانی آموزشگاه زبان سفیر اندیشه بر پایه متد “Menschen” (مِنشِن) از انتشارات هوبر است. این متد همچنین از طرف موسسه گوته بعنوان متد رسمی آموزش زبان آلمانی معرفی شده است و سطوح A1 تا C1 را در بر میگیرد.هر سطح در دو دوره ارائه می گردد .

اهداف آموزشی و آشنائی با زبان آلمانی در سطوح مختلف

توضیحات زیر درباره محتوای هر دوره مطابق با چارچوب تعیین شده مشترک در اروپا برای زبان آلمانی میباشد.

A 1

دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره واژه های روزمره ، پرسش و پاسخ درباره اطلاعات فردي و جملات ساده را که در ارتباط با نیازهای مشخصی میباشد ، درک کرده و بکار برد ضمنا خود را معرفی نموده و از دیگران پرسشهائی را بعمل آورد.
A2

دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره واژه هائی با کاربرد زیاد در ارتباط با موارد مشخص (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده ، برقراري ارتباط در امور ساده ، تبادل اطلاعات مورد نياز، توصيف محيط زندگي ، خرید ، کار و محیط اطراف) را درک نموده و در شرایط ساده و معمول منظور خود را ادا نماید.

B 1

دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره در صورت استفاده از زبان استاندارد و صحبت در مورد مسائل آشنا ، نکات اصلی را درک نماید و در بیشتر مواردی که در سفر به کشور مربوطه با آن روبرو میشود، مشکلات خود را حل کند و در عین حال قادر خواهد بود علاوه برنگارش متون با جملات ساده و پیوسته در ارتباط با مطالب آشنا و مورد علاقه ، گفتگو نماید .

B 2

دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را دنبال نماید. وی قادر خواهد بود بطور ناگهانی و روان بدون اضطراب و آمادگي قبلي گفتگو کند. بطوریکه یک گفتگوی عادی با شخصی که زبان مادریش است، بدون هیچ مشکلی برای هر دو طرف بخوبی ممکن باشد .

C 1

دانشجو قادر خواهد بود پس ازاین دوره متون طولانی شامل طیف گسترده ای از واژه های سطح بالا را درک نموده ، درامور اجتماعی ،آکادمیک و حرفه ای به طور موثر بحث کرده و نکاتی را که مختصرا” مورد اشاره قرار گرفته اند نیز متوجه شود وی قادر خواهد بود بطور ناگهانی و روان گفتگو کند. بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و بگونه ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآید.

نحوه شرکت در کلاسهای آلمانی:

۱- تماس با ما

۲-آزمون تعیین سطح کتبی وشفاهی

۳-ثبت نام در سایت بخش کلاس زبان

۴-واریز شهریه یک ترم

۵-شروع کلاس

فهرست