زبان چینی 

چینی

زبان چینی دومین زبان پرگویش دنیاست. این زبان با حدود ۱.۴ میلیارد نفر پر متکلم ترین زبان دنیاست .درباره زبان چینی بر طبق یک نظر ریشه بسیاری از زبان های شرقی زبان چینی سنتی است که قدمتی بالغ بر ۵۰۰۰ سال دارد.

اصلی ترین مشکل این زبان تکرار است. بیشتر کلمات این زبان از دو بخش تشکیل شده است که هر یک با حروف چینی مخصوص نشان داده می شوند بنابراین برای خواندن روزنامه نیاز است که شما با دو هزار ترکیب مختلف آشنا باشید.

ترکیب های مختلف این بخش ها کلمات چینی را می سازند که ممکن است هر یک از این بخش ها به ۴ یا ۵ طریق مختلف تلفظ شوند و هر تلفظ هم معنی متفاوتی را خواهد رساند. زبان تدریس در کالجهای زبان چینی ، چینی است.

چینی

یادگیری زبان چینی چه قدر سخت است؟

زبان  چینی ماندارین یکی از سخت ‌ترین زبان ‌ها برای یادگیری است. شما باید کلمات و زمان‌ های ناآشنا را یاد بگیرید و با یک سیستم نوشتاری کاملا جدید دست و پنجه نرم کنید. تلفظ کلمات هم در این زبان به صورت آوایی است که کار را سخت می ‌کند.

شکل نوشتاری

در شکل نوشتاری این زبان مثل اکثر زبان ‌های اروپایی، از الفبا استفاده نمی ‌شود. همچنین از چیزی شبیه حروف ابجد عربی (که کمی شبیه الفباست و حروف صدادار ندارد) یا هجای سبک ژاپنی (که در آن هر کاراکتر مخفف هجای متفاوتی است) خبری نیست . در عوض، کاراکتر های موجود در یک متن چینی هر کدام شبیه یک شی یا نقش هستند. کلمه را نمی ‌توان با توجه به این حروف عجیب و غریب تلفظ کرد، بنابراین شما باید واقعا لغات را حفظ کنید.

یادگیری زبان چینی چقدر طول می ‌کشد؟

با مراجعه به رتبه ‌بندی ‌های مؤسسه خدمات خارجی ایالات متحده (FSI) مقیاس تقریبی از سطح دشواری به دستمان رسیده است. زبان ‌های فرانسوی و اسپانیایی در دسته I قرار داشتند که ساده ‌ترین است.

زبان‌ های کانتونی و ماندارین در انتهای دیگر طیف و در رده چهارم قرار دارند. آن ها توسط FSI به عنوان زبان‌ های “فوق ‌العاده سخت” رده بندی شده ‌اند. طبق گفته این سازمان، برای این که بتوانید واقعا به این زبان مسلط شوید، باید ۲۲۰۰ ساعت کلاس را صرف تقویت مهارت‌های تان در این زمینه کنید. این مدت تقریبا چهار برابر مدت زمان لازم برای زبان‌های دسته اول است.

البته لازم به یادآوری است که هر زبان ‌آموزی متفاوت است. شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که از بقیه زودتر یاد می ‌گیرند و یا برعکس لازم باشد زمان قابل توجهی را صرف یادگیری این زبان کنید.

آنچه باید به آن توجه کنید این است که چینی در انتهای طیف زبان‌ های پیچیده قرار دارد. اما می ‌توانید برای راحتی بیشتر با سیستم پین ‌یین که نوشتن تلفظ خط چینی است، شروع کنید.

درباره امتحان HSK

این کمه مخفف Hanyu Shuiping Kaoshi است. یک امتحان استاندارد مهارت زبان چینی محسوی می شود که توسط مرکز HSK دانشگاه زبان و فرهنگ پکن برای آشنایی با این زبان طراحی شده است . این دوره شامل سه سطح است
HSK   (Basic  ) بین ۱۰۰-۸۰۰ ساعت
HSK   (Elementary-Intermediate)    ۴۰۰    تا ۲۰۰۰ ساعت
HSK   (Advanced)   ۳۰۰۰   ساعت
CNCCPT Office و HSK Center of BLCU هر دو برگزار کننده این امتحان هستند .

نمره مورد نیاز زبان چینی برای ورود به دانشگاه

برای تحصیل در دوره کارشناسی دانشجویان ملزم به دانستن زبان چینی هستند. که به صورت زیر است :

  1. داوطلبان خارجی مایل به تحصیل در دانشگاه زبان چینی باید مدرک نمره امتحان سطح زبان چینی را به این دانشگاه تحویل دهند.کسانی که قبلاً در این امتحان شرکت نکرده اند باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت نمایند.

  2. فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان که دارای مدرک HSK {پایه متوسطه} درجه ۳ (پایه C) باشند یا بعد از شرکت در امتحان ورودی دانشگاه نمره معین را کسب کرده باشند می توانند وارد سال اول ترم اول شوند.

  3. فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان که دارای HSK {پایه متوسطه} درجه ۵ (پایه A ) باشند یا پس از شرکت در امتحان ورودی دانشگاه نمره معین را کسب کنند، می توانند وارد سال اول ترم دوم شوند.

  4. کسانی که بعد از فارغ التحصیلی در دبیرستان در دانشگاه تحصیل کرده باشند و دارای مدرک HSK{پایه متوسطه} درجه ۶ (متوسطه C ) باشند یا پس از شرکت در امتحان دانشگاه نمره معین را کسب کنند می توانند وارد سال دوم ترم اول شوند.

چگونه زبان چینی را یاد بگیریم؟

مثل هر زبان دیگری، بهترین (و تنها) راه یادگیری، تمرین و مطالعه منظم است. اگر منابع باکیفیتی داشته باشید و با یک معلم نیتیو که چینی زبان مادری ‌اش است و یا اساتیدی که تحصیلات دانشگاهی زبان چینی دارند مکالمه کنید، به سرعت پیشرفت خواهید کرد.

خوشبختانه، موسسه سفیراندیشه  دوره ‌های آنلاین و حضوری زبان چینی را که شما را از اول درست و اصولی آموزش می ‌دهند برگزار میکند . بعد از تسلط و شرکت در کلاس ‌ها هم می ‌توانید برای ارزیابی سطح مهارت تان را آزمون استاندارد HSK‌ شرکت کنید.

نحوه شرکت در کلاسهای چینی:

۱- تماس با ما

۲-آزمون تعیین سطح کتبی وشفاهی

۳-ثبت نام در سایت بخش پیش ثبت نام

۴-واریز شهریه یک ترم

۵-شروع کلاس

فهرست